נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

איך אפשר להפחית את מס השבח?

מס שבח

נכסי מקרקעין נחשבים לנכסים בעלי ערך גבוה. שלא כמו נכסים אחרים, נכנסי מקרקעין הם נכסים שעלות הרכישה ועלות המכירה שלהם גבוהה באופן משמעותי. לכן, אנשים רבים משתמשים בנכסים אלו כדי ליצור רווחים כלכליים. המדינה קובעת שכאשר אדם יוצר רווח ריאלי על נכס מקרקעין כלשהו ומממש אותו באמצעות מכירת הנכס או הזכויות על הנכס, הוא נדרש לשלם מס שבח. כיצד ניתן להפחית את המס הזה? ישנן כמה דרכים לעשות זאת ואותן נציג במאמר שלפניכם

 

תשלום מס שבח

לכל מדינה יש את מערכת המיסוי שלה. מס שבח הוא אחד המיסים שגובה מדינת ישראל מהאזרחים שלה. מס שבח הוא מס שאזרח צריך לשלם בעקבות רווח ריאלי שנוצר לו עקב מכירת נכס מקרקעין. רווח ריאלי הוא רווח שנעשה ביחס למכיר רכישת הנכס. אם הנכס נמכר במחיר גבוה יותר מאשר המחיר בו הוא נרכש, הרי שמדובר על רווח ריאלי שנוצר לבעל הנכס.

מס שבח אינו קבוע, והוא משתנה ברווח שנוצר לבעל הנכס. בכל אופן, מדובר על מספר אחוזים שיש לשלם מסכום הרווח שנוצר לבעל הנכס. ישנם מקרים מסוימים בהם ניתן להפחית את מס השבח, על ידי שיטות שונות. קראו עוד על מיסוי שבח באתר https://brunolaw.co.il.

 

פריסת מס שבח

הדרך הראשונה להפחית את מס השבח היא על ידי פריסה שלו. את הפריסה ניתן לבקש לתקופה של לא יותר מארבע שנים. הדבר יגרום לכך שהשבח שנוצר על הרווח הריאלי יתווסף להכנסה שחייבת במס של בעל הנכס שנהנה מהרווח עקב מכירת הנכס. אם לא תבקשו פריסה כזו, חישוב מס השבח יתבצע לפי השנה בה נמכר הנכס. אחוזי מס השבח יכולים להיות מופחתים יותר עקב הפריסה.

 

קיזוז הפסדים

במקרים מסוימים ניתן לקזז את מס השבח בהפסדים שנוצרו לכם כתוצאה מנכסים אחרים. למשל, אם מכרתם נכס כלשהו במחיר הפסד, תוכלו לקזז את מס השבח בסכומים אותם הפסדתם. דוגמאות לנכסים שניתן למכור בהפסד הם ניירות ערך, כמו מניות או אגרות חוב. בנוסף, אם נוצרו לכם הפסדים עסקיים שונים, תוכלו גם כן לבקש קיזוז של אותם הפסדים כנגד מס שבח.

 

פיצול מס שבח

במידה ונכס מסוים רשום על שמם של בני זוג, ניתן לפצל ביניהם את מס השבח. גם אם הנכס רשום רק על שמו של אחד מבני הזוג, ניתן לבצע פיצול בצורה יחסית. הפיצול הזה יאפשר לכם לנצל הטבות מס שונות ונקודות זיכוי מס, ובכך לשלם פחות.

 

פטורים שונים

קיימים פטורים שונים, הפוטרים את בעלי הפטור מתשלום מס שבח. בעבר הפטורים הללו היו נהוגים יותר מהיום, אך בשנת 2014 בוצעה רפורמה שביטלה חלק מהפטורים. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בתחום המיסוי שיוכל לסייע לכם בבירור הזכאות שלכם לקבלת פטור מלא או חלקי מתשלום מס שבח.

מס שבח

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא מיסים