נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

איך בוחרים רופא שיניים טוב?

שן

בריאות השיניים היא חלק חשוב מהחיים של כולנו. בתחום כה חשוב ומהותי לתפקוד היום יומי שלנו, חשוב שרופא השיניים שלנו יהיה כמה שיותר מקצועי, מיומן ונגיש – על מנת שנוכל לגשת אליו בכל בעיה שנוגעת לבריאות השיניים שלנו, ולקבל מענה מקצועי והולם. אילו פרמטרים יש לקחת בחשבון כאשר אתם ניגשים לבחור את רופא השיניים שיטפל בכם?

 

השלב המקדמי – רישיון לעסוק בתחום רפואת השיניים בישראל

עוד לפני שאנו ניגשים לבדוק כל פרמטר אחר – הדבר הראשון שעלינו לבדוק כאשר אנו מחפשים רופא שיניים, הוא שהוא מוסמך על ידי משרד הבריאות לעסוק ברפואת שיניים בישראל. התעסקות בשיניים דורשת מיומנות, עדינות ומקצוענות – ולא הייתם רוצים שאדם שאינו מוסמך לעסוק בתחום יהיה זה שיטפל בכם.

על מנת להיות בטוחים שלרופא אכן יש הסמכה לעסוק במקצוע, תוכלו לבדוק זאת במאגר המקוון הייעודי של משרד הבריאות – המכיל את רשימת כל רופאי השיניים בעלי הרישיון לעסוק במקצוע בישראל (וגם את אלו שרישיונם נשלל).

 

מקצועיות, ותק והתמחות

פרמטר שחשוב לבדוק לפני שאנו בוחרים את רופא השיניים שלנו, הוא מספר שנות הותק שלהם והמקצועיות שלהם. ככל שהרופא ותיק יותר, כך סביר להניח שהוא טיפל במטופלים רבים יותר וצבר יותר ויותר ידע וניסיון בכל הקשור לטיפולי השיניים השונים.

נוסף על כך, ישנן התמחויות ספציפיות שרופאי שיניים נדרשים לעמוד בהן, כתלות בסוג הטיפולים שהם מעניקים. למשל, רופא שמבצע טיפולי שיניים לילדים נדרש שתהיה לו התמחות בתחום, וכך גם רופא שמבצע טיפולי שיניים קוסמטיים למשל.

 

איכות מרפאת השיניים עצמה והצוות שבה

חשוב לבקר במרפאת השיניים עצמה לפני שאתם קובעים תור לרופא השיניים, ולהתרשם באופן בלתי אמצעי מצוות המרפאה והאיכות שלה. כך למשל תוכלו לוודא שמרפאת השיניים נקייה ומסודרת, מצוידת בכל הציוד המקצועי הדרוש, ושצוות המרפאה נגיש ואדיב.

כאשר אנו בוחרים גורמים מקצועיים שיטפלו בנו, אין כמו מראה עיניים על מנת לקבל את הרושם האותנטי ביותר. אנו מזמינים אתכם לבקר במרפאתו של ד"ר צוהר – רופא שיניים מקצועי ומיומן, ולהתרשם מאיכות המרפאה ומהשירות שאנו מציעים!

 

זמינות, נגישות והיצע טיפולים רחב

פרמטר נוסף שחשוב לקחת בחשבון בבחירת רופא השיניים שלכם, הוא הזמינות של התורים והמיקום של המרפאה. חשוב שרופא השיניים יהיה זמין עבורכם לכל צרה שעלולה להתעורר, ובמקרים דחופים יוכל גם לקבל אתכם בהתרעה קצרה. מיקום המרפאה היא פרמטר פחות משמעותי בבחירה – שכן עבור רופא שיניים טוב כדאי גם להרחיק (אך כמובן שיהיה נוח יותר אם המרפאה קרובה לאזור מגוריכם).

נוסף על כך, חשוב לבחור רופא שיניים גם לפי היצע הטיפולים שהוא מציע ללקוחותיו. אמנם הביקורים השגרתיים אצל רופא השיניים הם למטרות בריאותיות, אך חשוב שהרופא יוכל להציע לכם גם טיפולים נוספים – יישור שיניים, הלבנת שיניים, ציפויים ועוד.

מברשת ומשחת שיניים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות ורפואה
חרדה
מטפל בחרדות בנתניה

חרדה נחשבת לאחת התופעות הנפוצות של המאה ה 21. ע"פ הערכות, מדובר בעשרות אלפי בני אדם אשר סובלים מחרדה.