נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

באילו מצבים כדאי לתמלל הקלטות

פטיש

תמלול הוא הפיכת קובץ מוקלט לקובץ קריא וכתוב המשקף את הנאמר בהקלטה.

לא תמיד מומלץ לתמלל הקלטות אבל יש מצבים שזה עלול לעזור מאוד.

אז באילו מצבים כדאי לתמלל הקלטות? כל המידע לפניכם.

 

 דיון בבית משפט

כאשר מקליטים דיון משפטי הוא מתבצע רק באישור של בית המשפט, אסור להקליט מבלי שבית המשפט מודע לכך. להקליט דיון בבית משפט זהו דבר חשוב מכיוון שצריך לתעד את כל מה שנאמר בבית המשפט במהלך דיון, לעומת פרוטוקול של דיון שהוא נערך בזמן אמת מכיוון וישנה קלדנית באולם, למרות שלרוב זה לא משקף בצורה מלאה ומדויקת את מה שכל צד אומר.

תמלול הקלטות הוא פרט נצרך בדיון בבית משפט מכיוון והוא יכול לשמש כראיה בבית משפט. לרוב הוא צריך להיות חתום על ידי עורך דין מוסמך על מנת שבאמת יוכל לשמש ככזה.

 

הרצאות

המון פעמים אנשים בעלי לקויות שמיעה נדרשים לשמוע הרצאה בסיטואציות שונות בחיים והם נאלצים לוותר על כך. תמלול הרצאות מנגיש לאותם אנשים את ההרצאה ובכך מאפשר להם להיות חלק ולגשר על הפער הלימודי הנוצר. המון פעמים תמלול יכול להגיע בצורת סיכום ההרצאה ואז לאותו אדם יהיה יותר נוח לקרוא מן הסיכום וכך להבין על מה החומר ועל מה מדברים.

בנוסף, ההקלטה והתמלול מדויקים וכך התלמיד או הסטודנט יכול לדעת בוודאות שהוא לא מפספס אף פרט ובמקרה הצורך יוכל לחזור שוב ושוב על התמלול, במיוחד בעת למידה למבחנים או הגשת עבודות ועוד.

 

תביעה משפטית

כאשר מדובר במקרה שקיימת בו מסגרת של תביעה משפטית ואחד הצדדים רוצה להסתמך על הקלטה מסוימת כראיה על מנת להוכיח את העמדה שלו, הוא יכול ונדרש לצרף תמלול של הקלטה יחד עם ההקלטה עצמה, כדי שהשופט המעיין בתיק התובע או הנתבע יוכל לקרוא ולהתרשם בצורה קלה ממה שנאמר בהקלטה, מבלי שיצטרך לשבת ולהאזין להקלטה עצמה.

בנוסף, השופט יוכל לסנן משפטים ודברים חשובים הנאמרו בהקלטה ולהתמקד בהם בצורה קלה ומהירה ולא יצטרך לבזבז את זמנו.

 

ראיונות

עוד מצב שבו מומלץ לבצע תמלול הקלטות הוא תיעוד או חקירה, מכיוון שאם רושמים את דברי המרואיין תוך כדי שיחה עלולים לאבד חומר רב ולכן, מומלץ להקליט את המרואיין ואז לבצע תמלול לראיון ולהשתמש בזה לכתב או לכל דבר אחר. כשבוחרים לבצע ראיון מומלץ שהוא יהיה טוב ואיכותי וחשוב לא לפספס שום דבר ממנו, שלא תצטרכו לחזור עליו שוב.

 

מצבים לתמלול הקלטות

לסיכום, ישנם מצבים שחשוב מאוד שיתמללו את הנאמר בהם, מכיוון שזהו פרט נצרך וחשוב לא לוותר על זה. תמלול הקלטות עלול לעזור מעבר למה שחושבים ויכול לשמש כראיה מעולה בבתי משפט ובעוד המון דברים חשובים.

בהצלחה.

תדר קולי

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין
שופט
על עבודתו של עורך דין צוואות

עורך דין צוואות מתמחה בעריכת צוואות ותכנון ירושה, בהליכים לקיום הצוואה, במתן ייעוץ בענייני ירושה, בקיום צווי ירושה ובהתנגדויות

תאונת עבודה
תאונת עבודה – ביטוח לאומי

נפגעת או נפצעת במהלך העבודה? מבוטחים שנפגעו בזמן העבודה וכן גם מתנדבים במהלך ההתנדבות, עשויים להיות זכאים לכסף ולתשלום

להתייעץ עם עורך הדין
מהי בדיקת נאותות?

בדיקת נאותות יכולה להתבצע בשלל נסיבות וסיטואציות וחשוב להשלים אותה על פי החוק, על מנת שניתן יהיה לסמוך על