נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

באילו מקומות דפיברילטור הוא חובה?

דופק

המכשיר הזה שנמצא בכל סדרה כמעט (בעיקר בארה"ב), סדרות וסרטי רופאים ואפילו בחלק מהסדרות הישראליות, הנו אחד מן המכשירים החשובים ביותר לשם הצלת חיים ושמו הוא

"הדפיברילטור".

המכשיר מחזיק גם בשם העברי "מפעם" והוא אחד מן המכשירים החשובים ביותר בתחום הרפואה וכן בכל מה שקשור לפעילות הלב והסדרתה. אז מה זה דפיברילטור? כיצד הוא עובד

ואיפה אנחנו מחויבים שיהיה אחד כזה? בואו נבצע סקירה קצרה.

 

מה זה דפיברילטור?

אז המפעם הנו בעצם מכשיר שמבצע החזרה והסדרה של קצב הלב בעזרת מתן שוק חשמלי ללב עצמו. המכשיר עובד בצורה די פשוטה, שתי אלקטרודות מונחות בקירוב אל הלב וכך על ידי מתן מכה חשמלית יפגע אזור הלב וינסה להחזיר את הלב לפעול בצורה סדורה. השוק החשמלי מבצע סוג של שיתוק, שיתוק רגעי לפעולת הלב ואז הלב מבצע כמו אתחול לפעולת הלב ובכך הוא חוזר לעבוד כרגיל. הפעולה שמבצע המכשיר הנה פעולה חשובה ומשתמשים במכשיר לרוב במקרים של פרפור וחדרים וסוגים שונים של מחלות לב כגון טכיקרדיה.

 

איפה חובה לשים את הדפיברילטור?

חוק הצבת מכשירי החייאה במקומות ציבוריים הנו חוק שמחייב את מוסדות הציבור להציב מכשירי החייאה בשטחם. כלומר החוק מחייב לשים מכשיר חצי אוטומטי (הדפיברילטור) במקומות מסוימים ומרכזיים בכדי שיהיו בהישג יד למקרים מסכני חיים. מטרת החוק הנה בעצם לשמור על הבטחון הבריאותי של מי שנמצא בשטחי מדינת ישראל. ההחלטה קובעת שאותם המכשירים יוצבו בכל מכל ציבורי ובכל אתר הומה אדם, על המכשיר להיות במקום נגיש והמקום מחויב בשילוט המדריך כיצד להגיע אליו. החוק מחייב את בעל המקום לעמוד באותם התקנים או שהוא ייקנס בקנס כספי, יכול להיות גבוה במיוחד.

התקנות הושמו רק ב2014 למרות שכבר חוקק החוק שנים קודם לכן, ונקבע כי כל בעלים של מקום ציבורי שיכול להכיל יותר 500 איש ומעלה הוא מחויב בהצבת המכשיר מציל החיים הזה. מי לא נכלל בחוק אבל? בתי הספר לדוגמא לא נכללו לצערנו הרב וזה משיקולים תקציביים נטו ולכן הוחלט כי בתי ספר המכילים יותר מ500 תלמידים יהיו מחויבים במכשירים וכן ישנה חובה לקורס עזרה ראשונה בין הכיתות ז' עד יב' כתנאי לקבלת בגרות.

כפי שניתן להבין ישנה חובה להחזיק במכשיר הנ"ל במקומות הומי אדם והתכלית הנה ברורה, הצלת חיים של אנשים בעת סכנה. ישנם סיכונים רבים לפגיעות לב של אנשים והם עלולים לסבול מבעיות לב מסיבות רבות ומגוונות אם מדובר בבעיות גנטיות, או מפאת גיל ואפילו אורח חיים. לכן אם אתם נמצאים במקום הומה אדם, תשימו לב לשילוט, תבדקו ואפילו תשאלו מאחר וברגע האמת תצטרכו את המכשיר הזה בכדי לעזור ולהציל חיי אדם.

לעוד פרטים מוזמנים להכנס: https://met.co.il

 

רופא מומחה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות
דנטל מדיקל סנטר
מהי אסתטיקה דנטלית?

ההתפתחות של ענף רפואת השיניים, מאפשרת מחקר גדול יותר של סוגי טיפולים שונים והפצתם לשוק. אחד התחומים שהתפתחו כתוצאה