נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

טעויות המס הנפוצות שבעלי אזרחות כפולה צריכים להיזהר מהן

אזרחות אמריקאית

לצד היתרונות הברורים הקיימים לבעלי אזרחות כפולה, במיוחד במידה ואחת מהאזרחויות הקיימות לכם היא אזרחות אמריקאית. אך לצד יתרונות אלו, חייבים להתייחס בתשומת הלב הראויה לנושא המס, אשר לא אחת, טעויות נפוצות מביאות לתשלום מס כפול ומיותר. אז מהן טעויות המס הנפוצות ביותר של בעלי אזרחות כפולה?

 

אתגרי המיסוי הקיימים לבעלי אזרחות כפולה

לאזרחות כפולה קיימים לא מעט יתרונות, במיוחד אם זו אזרחות אמריקאית ויחד עם זאת, ישנם מספר נושאים "הנופלים בין הכיסאות" בכל הנוגע לכפילות זו, ביניהם נמצא נושא המיסוי, המביא את בעלי האזרחות הכפולה לתשלומים כפולים וכן לתשלומים בשיעורים גבוהים.

אתגרי המיסוי הקיימים לבעלי אזרחות כפולה נובעים בין השאר מכך שחבות דיווח המס בארה"ב הינה רחבה ביותר, ואינה מבחינה בין שכירים לעצמאים, כאשר גם משקיעים זרים בעלי הכנסה שמקורה בארה"ב ואזרחים שאינם מתגוררים בארה"ב, יהיו חייבים כולם בדיווח על הכנסותיהם, אף אם אינם יחויבו בפועל בתשלומי מס הכנסה.

 

מהי אמנת המס שנחתמה בין ישראל לארה"ב?

כדי להימנע מבעיה נפוצה זו של תשלומי כפל מס, מומלץ לפנות לחברה המתמחה בדיני מס אמריקאי – מס אמריקה, שיבחנו לעומק את המקרה וימליצו לכם כיצד עליכם לפעול, בין השאר, באמצעות הכרת אמנת המס הקיימת בין ארה"ב לישראל.

אמנת המס שנחתמה בין ישראל, היא אמנה שנועדה למנוע כפל מיסוי. על פי אמנה זו, כל אזרח אמריקאי יהיה רשאי לקזז את תשלומי המס בהם הוא חב בארה"ב, מול תשלומי המס בישראל. יחד עם זאת, ישנם מספר אופנים בהם בעלי אזרחות כפולה עדיין נדרשים לשלם מיסוי כפול, זאת מלבד אתגרי מיסוי נוספים, כפי שמיד נראה.

 

טעויות המס הנפוצות של בעלי אזרחות כפולה

בין המקרים שאינם נכללים תחת אמנת המס, נמצאים בעלי עסקים עצמאיים, הנדרשים לשלם מס העסקה עצמית בשיעור של 15.3%, זאת מלבד חובת המס הנובעת מההכנסה שלהם. היות ומס הכנסה עצמית נחשב בארה"ב כתשלום ביטוח לאומי, הרי שהוא אינו נכלל תחת אמנת המס ולכן, בעלי עסקים עצמאים עלולים בהחלט לשלם מס כפול.

טעויות מס נוספות של בעלי אזרחות כפולה יכולות לנבוע ממכירת נכס המשמש למגורים עיקריים, משיכת כספים מקרן הפנסיה שלכם המנוהלת בישראל, קבלת אופציות מהחברה ועוד, כאשר טעויות אלו נובעות מהבדלי המיסוי בין ארה"ב לישראל.

 

הפתרון – תכנון נכון

חוקי המיסוי בכלל ואלו של ארה"ב בפרט, הם רבים ומשתנים בין מדינה למדינה וכשמדובר באזרחות כפולה, המצב הופך לבעייתי אף יותר. לפיכך, לפני ביצוע עסקאות ופעולות פיננסיות משמעותיות, מומלץ להתייעץ עם חברה מקצועית המתמחה במיסוי אמריקאי.

כך, באמצעות תכנון מס נכון וסיוג מתאים של ההכנסות, תוכלו למנוע הן מצבים של כפל מיסוי והן מצבים של תשלומי מס מיותרים באחת מהמדינות, זאת בלד הסיוע והליווי שתוכלו לקבל למיצוי זכויותיכם ואף קבלת החזרי מס.

 

לסיכום

בעלי אזרחות כפולה נאלצים להתמודד עם אתגרי מיסוי שונים, הכוללים כפל מיסוי וכן תשלומים בשיעורים גבוהים, מקרים אותם ניתן למנוע באמצעות תכנון מס מיטבי עם חברה מקצועית המתמחה במיסוי אמריקאי.

מס אמריקאי

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא אזרחויות ודרכונים