בארצות הברית דירוג האשראי קיים כבר עשרות שנים, ומנוהל על ידי שלוש חברות ענק האחריות על דירוג זה. בישראל, אמנם השיטה מעט איחרה לבוא, אך כיום היא כאן לפנינו. דירוג אשראי אישי הוא נושא פשוט אך חשוב, ולכן ריכזנו לכם בקצרה כל מה שצריך לדעת על שיטת דירוג האשראי בישראל.

חברות אשראי ובנקים מאז ומתמיד ניהלו דירוג לקוחות עצמאי על מנת להתייעל ולצפות סיכונים, וכיום בזכות החוק החדש, מידע הודות הדירוג נחשף כאקט של שקיפות גם לכם. מה זה אומר וכיצד פעולה זאת תשפיע עליכם? מיד בהמשך.

למידע נוסף בנושא, אנו ממליצים לכם להעיף מבט בקישור הבא: https://clean-bdi.co.il.

 

דירוג אשראי – מה הוא כולל

 

ממה הדירוג מושפע

 

למה הדירוג קיים

הדירוג משמש בנקים וחברות כאשר הן נדרשות להחליט האם לתת לכם הלוואה או לחתום עימכם על חוזה. הדירוג משמש את אותן חברות כמעין חישוב הסיכונים הטמונים בהתנהלות מולכם. במידה והיסטוריית ההלוואות וההתנהלות הפיננסית שלכם נקייה מחטאים, חברות ירגישו בטוחות יותר לעשות עימכם עסקים.

 

כיצד זה משפיע עליכם

ההחלטות של החברות והבנקים מנותבות לפי דירוג האשראי שלכם, וכך גם התנאים אשר יעמדו לרשותכם. במידה ודירוג האשראי שלכם נמוך, החברה שמולכם תראה בהשקעה בכם סיכון וככל הנראה תבקש להעמיד תנאים מחמירים מהרגיל. לעומת זאת, במידה ודירוגכם גבוהה, ההשקעה תיחשב בטוחה ולכן תוכלו להנות ולהתמקח על תנאים מטיבים ונוחים לכיס.

 

דירוג אשראי – לסיכום

דירוג האשראי הוא כלי אשר עלול להלחיץ אזרחים מסוימים, אך במידה והתנהלותכם השוטפת טובה ואתם נוטים לעמוד בהתחייבויות, תוכלו להשתמש בדירוג זה לקבלת הקלות משתלמות ביותר. למזלנו, דירוג האשראי אינו מושפע מהעבר הרחוק, לכן במידה ואתם רוצים להעלות אותו, כל מה שאתם זקוקים לו הוא התמדה ומעקב ראוי אחר הפעולות הפיננסיות שלכם. בהצלחה!

כרטיס אשראי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *