נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

דירוג אשראי אישי – מה זה ואיך זה ישפיע עליכם?

סליקה של אשראי

בארצות הברית דירוג האשראי קיים כבר עשרות שנים, ומנוהל על ידי שלוש חברות ענק האחריות על דירוג זה. בישראל, אמנם השיטה מעט איחרה לבוא, אך כיום היא כאן לפנינו. דירוג אשראי אישי הוא נושא פשוט אך חשוב, ולכן ריכזנו לכם בקצרה כל מה שצריך לדעת על שיטת דירוג האשראי בישראל.

חברות אשראי ובנקים מאז ומתמיד ניהלו דירוג לקוחות עצמאי על מנת להתייעל ולצפות סיכונים, וכיום בזכות החוק החדש, מידע הודות הדירוג נחשף כאקט של שקיפות גם לכם. מה זה אומר וכיצד פעולה זאת תשפיע עליכם? מיד בהמשך.

למידע נוסף בנושא, אנו ממליצים לכם להעיף מבט בקישור הבא: https://clean-bdi.co.il.

 

דירוג אשראי – מה הוא כולל

  • דירוג האשראי שלכם נע על סקאלה בין 300 ל- 850, כאשר 300 הוא הציון הנמוך ביותר.
  • את דירוג האשראי מביעים בעזרת אותיות כאשר הדירוג הנמוך ביותר נקרא -D והדירוג הגבוה ביותר אליו תוכלו לשאוף הוא AAA.

 

ממה הדירוג מושפע

  • הדירוג מושפע בעיקרו מהתחייבויות קודמות שביצעתם כמו לקיחת הלוואות, ומרכז את הדרך בה התנהלתם לאור התחייבויות אלו. במידה והיו לכם איחורים רבים בתשלומים או כל התנהלות בלתי הולמת אחרת, נקודות אלו יילקחו בחשבון בעת חישוב הדירוג הסופי שלכם.
  • פרמטר נוסף וחשוב הוא סך היתרות שלכם. לאור העובדה שהדירוג בודק יכולת החזר הלוואות ועמידה בהתחייבויות, סך הכסף הפנוי שלכם משפיע ישירות על סיכויים אלו.
  • שגיאות. לצערנו הדירוג מושפע פעמים רבות משגיאות, ולכן אנו ממליצים לבדוק ולחפש אחר שגיאות אלו בנחישות. בהינתן ותמצאו שגיאה, תוכלו לפנות ללשכת האשראי בבקשה לתיקון.

 

למה הדירוג קיים

הדירוג משמש בנקים וחברות כאשר הן נדרשות להחליט האם לתת לכם הלוואה או לחתום עימכם על חוזה. הדירוג משמש את אותן חברות כמעין חישוב הסיכונים הטמונים בהתנהלות מולכם. במידה והיסטוריית ההלוואות וההתנהלות הפיננסית שלכם נקייה מחטאים, חברות ירגישו בטוחות יותר לעשות עימכם עסקים.

 

כיצד זה משפיע עליכם

ההחלטות של החברות והבנקים מנותבות לפי דירוג האשראי שלכם, וכך גם התנאים אשר יעמדו לרשותכם. במידה ודירוג האשראי שלכם נמוך, החברה שמולכם תראה בהשקעה בכם סיכון וככל הנראה תבקש להעמיד תנאים מחמירים מהרגיל. לעומת זאת, במידה ודירוגכם גבוהה, ההשקעה תיחשב בטוחה ולכן תוכלו להנות ולהתמקח על תנאים מטיבים ונוחים לכיס.

 

דירוג אשראי – לסיכום

דירוג האשראי הוא כלי אשר עלול להלחיץ אזרחים מסוימים, אך במידה והתנהלותכם השוטפת טובה ואתם נוטים לעמוד בהתחייבויות, תוכלו להשתמש בדירוג זה לקבלת הקלות משתלמות ביותר. למזלנו, דירוג האשראי אינו מושפע מהעבר הרחוק, לכן במידה ואתם רוצים להעלות אותו, כל מה שאתם זקוקים לו הוא התמדה ומעקב ראוי אחר הפעולות הפיננסיות שלכם. בהצלחה!

כרטיס אשראי

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא פיננסים
לחיצת יד
הכירו את אמות

משרד להשכרה הוא האופציה המועדפת ביותר עבור מי שמחפש פרטיות מוחלטת יחד עם יתרונות נוספים הקיימים במתחמי עבודה שיתופיים.

חיפוש בניירות
מי מומחה להחזרי מס?

חלק מאזרחי המדינה כבר מודעים לעובדה שבכל סוף שנת מס יש לבדוק האם מגיע החזר מס ממס ההכנסה. מדובר