נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

האם צריך להחליף את האוכל לכלב כאשר הוא עובר לשלב הבוגר שלו?

אוכל לכלבים

עלינו להתאים את סוג האוכל של כלבנו לגזעו, לגיל שלו ולצרכיו הרפואיים במידה וקיימים, ישנם כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון לקראת מעבר ממזון כלב צעיר לבוגר ובכלל בבחירת המזון לכלב. לפני שרוכשים מזון עבור הכלב יש להסתכל ברשימת הרכיבים ולראות מהו סוג הבשר הקיים המזון ובאיזה אחזור הוא?.

ישנם סוגים רבים של מזונות אשר כל אחד מהם מציע כמויות חלבון שונות, סוגי בשר שונים ושאר תוספות שיש באוכל, במאמר זה נלמד מתי עלינו לשנות את סוג המזון לכלב שלנו ואיך עושים זאת?

 

מתי עלינו לבצע את המעבר בסוגי המזון?

גורי כלבים גדלים במהירות וכבר בגיל שנה ניתן להגדירם כבוגרים, לכן עלינו להתאים להם מזון בעל כמות חלבון גבוה והשלמת ערכים תזונתיים ותוספים כמו ויטמינים ומינרלים לעזור בתהליך הגדילה המהיר שלהם. מינקות ועד לגיל 12 חודשים עלינו להאכיל את הגורים באוכל מותאם גורים, כמובן שההתאמה תלויה גם בסוג גזע הכלב, במידה ויש לכם גזע כלב ענק יש להאכיל אותו באוכל גורים עד גיל 24 חודשים, אך תמיד רצוי להיוועץ עם ווטרינר בנוגע לכמות, סוג האוכל והשוואה לקצב גדילתו של הכלב אל מול המזון שלו.

 

האם עלינו להחליף מזון בין כלב בוגר למבוגר?

כאשר כלב מגיל לגיל 7 הוא נחשב כלב מבוגר, כמובן שישנו תלוי בסוג גזע הכלב ומצבו הרפואי של הכלב גם נלקח בחשבון. כלבים כמו בני אדם כאשר הם מתבגרים הם מוציאים פחות ופחות אנרגיה ולרוב אנו נמצא אותם במצב מנוחה במהלך היום, לכן עלינו להתאים את האוכל למצבם הגופני ולאופי הפעילויות שלהם לכן מזון עבור כלבים מבוגרים יכיל פחות שומן.

 

כיצד לבחור את המזון המתאים?

לאחר שהגענו למסקנה כי עלינו להחליף את מזון הכלב שלנו אנו נלך למקום כמו חנות כלבים ונרכוש את המזון המתאים לו, אך איך נדע לבחור את המזון המתאים מתוך המבחר הגדול?. במידה והגור שלכם אכל מזון מסדרה מסוימת והוא התפתח בצורה טובה בעזרתו והוא לא פיתח רגישות מסוימת למזון אפשר לתת לו את מזון הבוגרים המתואם מאותה סדרה. עליכם לקחת בחשבון את גזע הכלב, משקלו וכמובן את הגיל שלו בכדי להתאים לו את המזון הטוב ביותר עבורו.

 

מהם מותגי המזון לכלבים המומלצים?

בישראל ישנם מספר מותגים נמכרים ופופולריים, ותמיד רצוי לבדוק האם קיים תו איכות ממשלתי למזון לפני שאתם רוכשים אותו. תו התקן הנחשב האיכותי ביותר בתחום מזון לכלבים הוא של AAFCO האמריקאי בו מוודאים את איכות המזון לאורך זמן ומתבצעים מחקרים וניסוים בהם נבדקת השפעה המזון על הכלבים לאורך חצי שנה לפחות. בין המזונות המומלצים תוכלו למצוא את גוסבי אוכל לכלבים.

לסיכום: התאימו את מזון הכלבים שלכם לגיל הכלבים שלכם, קראו את הרכיבים על גבי אריזת המזון ובחרו את המתאים ביותר.

אוכל לכלבים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא אוכל
תעשיית המזון
תוויות בשימוש תעשיית המזון

תוויות ממלאות תפקיד מכריע בתעשיית המזון, ומספקות לצרכנים מידע חיוני על המוצרים שהם רוכשים וצורכים. בעולם המהיר של היום,