נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

האם שווה לקבל חוות דעת נוספת לאחר בדיקת בדק בית?

בדק בית

אנחנו הישראלים ממש לא פראיירים, ולא מוכנים שיעבדו עלינו וימכרו לנו מוצר במצב פחות ממושלם. כמובן שהרצון שלנו לקבל מוצר ברמה הגבוהה ביותר רק הולך ועולה ככל שהמוצר שאנו קונים הוא יקר יותר. הרכישה הגדולה ביותר בחיים שלנו מבחינה כלכלית היא ללא ספק דירה או בית.

זהו נכס שאנו משלמים עליו הון תועפות, ולוקחים משכנתא שתלווה אותנו במשך עשרות שנים כדי לכסות את הרכישה הזו מבחינה כלכלית. מסיבה זו חשוב לנו מאוד לקבל את הנכס שקנינו במצב הטוב ביותר, בלי תקלות או בעיות. איך עושים את זה? בדיוק בשביל זה יש בדק בית.

 

מה זה בכלל בדק בית?

בדק בית הוא כינוי לסדרה של בדיקות מעמיקות ומקיפות שעורך איש מקצוע. מדובר על אדם מתחום הבנייה, לרוב מהנדס אזרחי או משהו דומה, שמגיע לנכס על פי הזמנת הרוכשים המיועדים. התפקיד שלו הוא לבחון את הבית בעיניים מקצועיות ובאופן יסודי מאוד, ולעלות על בעיות או תקלות קיימות.

המטרה היא בעצם קודם כל להבין מה המצב של הכנס, האם הקנייה כדאית או שבכלל לא שווה להתקרב לנכס, וגם כאשר המצב טוב יחסית, חשוב להצביע על בעיות וליקויים ולדאוג לטפל בהם לפני שהרוכשים חותמים על החוזה ונכנסים לגור בדירה. מה שחשוב כאן הוא גם להראות שהבעיה לא נוצרה בגלל הדיירים החדשים, וכמובן למנוע מצב שבו אתם נכנסים לדירה חדשה ואז צריכים לפנות אותה לתיקונים.

בדק בית

האם כדאי לקבל עוד חוות דעת על בדק בית?

באופן כללי אנו תמיד ממליצים לכם לשמוע חוות דעת שנייה, בכל תחום, כמובן בתנאי שמדובר על מומחה. מטבע הדברים כל איש בדק בית מתמחה במערכות אחרות והמיקוד שלו בבדיקה יהיה שונה. עוד זוג של עיניים מקצועיות שיבחנו את הנכס מזווית מעט שונה יוכלו לגלות תקלות או ליקויים נוספים ולחסוך לכם הרבה זמן, כסף, וכאבי ראש.

 

איזה מערכות בודקים בזמן ביצוע בדק בית?

אם מעניין אתכם להבין על איזה מערכות עוברים בעת ביצוע בדק בית, הכנו לכם כאן רשימה קצרה של חלק מהמערכות הללו:

  1. איטום – אמנם זו לא מערכת, אך זו ללא ספק אחת מנקודות החולשה הגדולות של כל דירה. בלא מעט דירות יש בעיות איטום קשות שהופכות את החורף לסיוט, וחשוב להבין מה המצב בנכס המיועד.
  2. חשמל – מערכת החשמל היא מערכת בסיסית וחיונית שבלעדיה אי אפשר לנהל חיים מודרניים. חשוב לבדוק לעומק את המערכת, להבין האם היא עומדת בתקני הבטיחות, ולוודא שהיא אכן מתאימה לצרכים ולעומס המתוכנן אצלכם.

 

סיכום

בדק בית הוא פעולה סופר חשובה, ואסור לוותר עליה בשום פנים ואופן לפני כניסה לדירה. תמיד אפשר ורצוי להביא עוד איש מקצוע שיבחן את הדברים מזווית קצת שונה.

בדק בית

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לבית ולגינה
חלל ביתי
3 יתרונות בקולט אדים בדירה

במשך השנים האחרונות אנחנו יכולים לראות טכנולוגיות מהפכניות ביותר נכנסות לבית שלנו ומשדרגות משמעותית את אורח חיינו. לעיתים, אין