נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

הר הביטוח – תדעו על מה אתם משלמים

הר הביטוח gov

על פי נתוני משרד האוצר, מעל חצי מציבור המבוטחים בישראל לא יודע על מה הוא משלם פרמיה חודשית. הבלאגן בביטוחים חוגג וכדי לעשות סדר בנושא, המערכת הממשלתית הקימה את אתר הר הביטוח באמצעותו ניתן לערוך בדיקת ביטוחים עצמאית ולגלות על מה בעצם משלמים. 

 

מה מרוויחים מבדיקת הביטוחים?

אנשים לא קמים ביום בהיר ומחליטים לבדוק מה קורה עם תיק הביטוח האישי שלהם. כשמבוטח מחליט לבדוק מה קורה בתיק הביטוח שלו ועל מה הוא משלם, יש לו מניע לכך. על פי רוב הרצון לחסוך עלויות או למנוע נזק הוא זה ששולט בדרך כלל. הרחבנו כאן על הפעולות האפשריות לאחר איתור הביטוחים הקיימים במסגרת הבדיקה.

 

איתור כל הביטוחים הקיימים

יש ביטוחים שרוכשים אותם אחת לתקופה של עשר שנים ואף יותר. אנשים רוכשים ביטוח כזה, משלמים עליו מידי חודש אך לאמיתו של דבר הם שוחים על מה הם משלמים. באמצעות בדיקת ביטוחים סטנדרטית דרך הר הביטוח  gov, תוכלו לקבל מידע על כל הביטוחים הרשומים על שימכם במערכת הר הביטוח.

 

איתור ביטוחים כפולים

מצב של כפל ביטוחי הוא מצב בו המבוטח משלם מספר פעמים על אותו סוג ביטוח. וכך, הוא בעל מספר ביטוחים זהים. אך למרות זאת, הוא לא מרוויח מהעניין וכאשר הוא יגיע לממש את הביטוח, הוא לא יקבל סכום פיצויים כפול. חברות הביטוח ישאו יחד בנטל הפיצויים שהוא אמור לקבל וכך ישלימו אותו לסכום המקובל. כדי להימנע מהפסד כזה, עורכים בדיקת ביטוחים, מאתרים את הכפל הקיים ומבטלים אותו מראש למניעת עוגמת נפש מיותרת.

 

הרחבת ההיקף הביטוחי

לפעמים אנשים חושבים שהם מבוטחים בכיסוי מסוים, אך לאמיתו של דבר הביטוח שיש להם לא מציע כיסוי ספציפי. זה יכול להיות ביטוח דירה שלא כולל ביטוח מפני רעידת אדמה או נזקי מים. ביטוח רכב שלא כולל כיסוי לרכב חלופי ועוד. כדי לדעת מה כולל הביטוח, יש לאתר אותו ולבדוק מול חברת הביטוח המבטחת מה כלול בפוליסה ומה לא. ביטוח צרכים להתאים לצרכים הקיימים. אם חסרים כיסויים ביטוחים, ניתן להרחיב את הפוליסה ולרכוש כתבי שירות הנלווים לפוליסה.

 

ייעול התיק הביטוחי

לאחר בדיקה באמצעות אתר הר הביטוח ניתן לייעל את התיק הביטוחי, להוזיל מחירים, לבטל ביטוחים מיותרים או יקרים ולייעל את התועלת מהביטוח. לצורך כך מומלץ לערוך בדיקת ביטוחים מקיפה אחת לשנתיים וחצי.

 

מה זה אתר הר הביטוח?

מדובר באתר ממשלתי אותו הקים משרד האוצר והוא משמש כמעין מנוע חיפוש לאיתור ביטוחים קיימים. כך בדיקת ביטוחים קלה ליישום וכל אחד יכול לקבל את דו"ח הר הביטוח לידיו. למרות זאת, גם לאחר שהדו"ח מתקבל עדיין יש צורך במיפוי הנתונים וניתוחם ולכן, רבים מעדיפים לפנות לסוכן ביטוח שיערוך את הבדיקה עבורם.

הר הביטוח gov

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא ביטוחים
ביטוחים
גלו את היתרונות של הר הביטוח

בעידן הדיגיטלי, בו הנוחות והיעילות הם מעל לכל, האינטרנט מתגלה כפלטפורמה מהפכנית בתחום הביטוח, המציעה שפע של הטבות למבוטחים.

מה הוא כפל ביטוחי?

אם גם אתם לא אוהבים לשלם פעמים ולזרוק כסף לשווא, מומלץ שתבצעו בדיקה כי אינכם משלמים פעמיים את אותו

ביטוח כפול
מה הוא כפל ביטוחי?

אם גם אתם לא אוהבים לשלם פעמים ולזרוק כסף לשווא, מומלץ שתבצעו בדיקה כי אינכם משלמים פעמיים את אותו

ביטוחים
ביטוחים שחשוב להכיר

עולם הביטוח מתפתח ללא הרף. המרוויח העיקרי מכך הוא קהל היעד שיכול למגן את עצמו מפני מגוון נזקים אפשריים.