נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

השתלת שיער – מהן תופעות הלוואי הצפויות

דוגמן

השנה היא 2022, ונראה שלאחר עשרות שנים של פתרונות זמניים ומוצלחים חלקית, ניתן לומר בזהירות שנמצא פתרון יעיל ברוב המקרים, ולבטח היסודי מכולם, למאבק בהתקרחות – השתלת שיער. עם הזמן נראה שהטיפול הופך נגיש יותר, מקבל מקום גדול יותר בשיח הציבורי, וכל חבר שטס לטורקיה הופך לחשוד מיידי כמי שנוסע להשתלה. אך להשתלת שיער, הליך כירורגי לכל דבר גם אם לא נחשב לאחד מורכב, עשויות להיות תופעות לוואי שחשוב לדבר עליהן.

 

השתלת שיער – לא בכל מקום

תהליך רגיש שבוודאי לא ניתן להגדיר אותו כ"זול" כמו השתלת שיער חייב להתבצע במקום מוסמך לכך. באם מי ממכריכם מתעניין בתהליך כזה, חשוב לעשות סקר שוק ולמצוא מרפאת אסתטיקה מוכרת ומנוסה או, באם בחרתם לעבור טיפול בחו"ל, מרפאה המציעה שיתוף פעולה עם בית חולים מוכר בעל צוות רפואי מומלץ. הבחירה המקצועית ביותר עשויה גם לצמצם אפשרות של תופעות לוואי בלתי רצויות.

 

נפיחות וחוסר תחושה באזור הניתוח

נפיחות זו עשויה להופיע באזור היום השלישי שלאחר ההשתלה. הנפיחות תופיע בדרך כלל באזור המצח או העפעפיים, אך צפויה להיעלם בחלוף יומיים הנפיחות נעלמת. ישנה אפשרות למנוע את הנפיחות כמעט לגמרי ע"י שימוש בפלסטר מיוחד. כמו כן, דווח כי בעשרים אחוז מהמקרים קיימת אפשרות שהמטופל ידווח על היעדר תחושה הן באזור המושתל והן באזור התורם, בדרך כלל בעקבות ההרדמה המקומית שבתחילת הניתוח. תופעת לוואי זו עשויה להימשך כמה שבועות או חודשים, אך בכל המקרים- התחושה תמיד חוזרת.

 

אדמומיות והופעת פצעונים באזור המושתל

תופעת לוואי נוספת שלא נמשכת זמן רב היא הופעת אדמומיות ופצעונים היכן שבוצעה ההשתלה, וכן עשויה להופיע פריחה באזור . מדובר בתופעה לא נעימה שעשויה לגרום לאי נוחות אצל המטופל שסובל ממנה והיא מלווה בצורך עז להתגרד ולעיתים אף בפגיעה במראה החיצוני של הקרקפת. ברוב המקרים תופעת לוואי זו צפויה כאמור, להיעלם.

 

בצקת

מדובר בתופעת לוואי אשר נפוצה בסוגי ניתוחים רבים, חלק מהרקמות מתמלאות בנוזלים כתוצאה מהניתוח. כמו לאחר כל ניתוח, רובן המוחלט של הבצקות עתיד להיעלם ולהתנקז מעצמו עד מספר שבועות מיום הניתוח ואם הבעיה תטופל בצורה נכונה ומבוקרת ובליווי רופא, לא תשפיע על קצב ושלמות ההחלמה כלל.

 

היכרות עם תופעות הלוואי – האותיות הקטנות שחובה לקרוא

השתלת שיער היא פרוצדורה מוכרת המתרחשת באופן יומיומי ובתדירות גבוהה. רק בעיר איסטנבול שבטורקיה מתבצעות מדי יום 1,000-1,500 השתלות שיער. אך כמו לפני כל אופרציה רפואית, או אפילו כל נטילת תרופה, תמיד מומלץ להבין בדיוק את תופעות הלוואי ולבצע מחקר מעמיק אודותיהן. מציאת חומרי קריאה על תופעות אפשריות, שכיחות ונדירות כאחת, היא בגדר חובה בטרם הסכמה להליך רפואי מכל סוג, גם אם מדובר בטיפול אסתטי עם תופעות לוואי סבירות.  

איש לאחר השתלה

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות
דנטל מדיקל סנטר
מהי אסתטיקה דנטלית?

ההתפתחות של ענף רפואת השיניים, מאפשרת מחקר גדול יותר של סוגי טיפולים שונים והפצתם לשוק. אחד התחומים שהתפתחו כתוצאה