נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

איך להתגבר על התקפי מיגרנות באופן קבוע

בקבוקון

כאבי ראש הן אחת מהתלונות השכיחות ביותר המופנות לרפואי המשפחה.

אחד הנפוצים שבכאבי הראש הללו נקרא מיגרנה.

המיגרנה היא תופעת כאב שמופיעה בפולסים או בפעימות חזקות באזורים ממוקדים בראש.

הן מאופיינות בבחילות חזקות והקאות, רגישות לאור ולרעש.

התקף המיגרנה יכול להיות עד 72 שעות ובמקרים נדירים גם מעבר לכך.

דבר זה עלול לגרום לפגיעה קשה בתפקוד היומיומי , במיוחד שהתקף כזה מגיע בהפתעה וללא התרעה מראש.

ריזכנו עבורכם במאמר זה מגוון דרכים המסייעות להתמודד עם התקפים כאלו.

 

משככי כאבים

נהוג לחלק את משככי הכאבים לשתי קבוצות – האחת מהם שהיא ללא מרשם, שנועדה לתת טיפול מהיר לבעיה, והשניה הן תרופות עם המרשם שנועדו למקרים חמורים יותר. התרופות שניתן להשיג ללא מרשם הן תרופות המכילות איבופרופן כגון אדוויל, נורופן ודקס, וכן משככי כאבים נוספים המכילים פרצטמול כגון אקמול, דקסמול ואופטלגין.

אם הטיפול בהם אינו מוביל לתוצאות והמיגרנה נמשכת, יש לפנות בדחיפות לרופא. שכן שימוש ממושך בתרופות אלו יכול לגרום לנזק רב לכבד ובדרכי העיכול. הרופא במצב זה, ייתן משכך כאבים יותר חזק שצריך בשבילו מרשם.

 

הזרקות חומרים למיגרנות

דרך נוספת להתמודד עם המגרנות היא הזרקת חומרים. אחד הטיפולים המוצלחים לטיפול בבעיה זו הוא הרקת לידוקאין. הלידוקאין הוא חומר הרדמה, שהשימוש בו ניתן על ידי הזרקה לעצב האוקסיפיטלי הנמצא באזור העורף.

 

טיפול ברפואה משלימה

טיפול ברפואה משלימה מוצעים לכאלה הסובלים ממגרנות ויכולים להשפיע על איכות חייהם על ידי טיפול בהתקפי המיגרנה. הטיפולים הללו מוצעים בעיקר לאנשים הסובלים ממיגרנות בגלל מתח נפשי, כששיטות שונות בסוג טיפול זה משפיעות יותר על הנפש ומנגנון ההרפיה. דוגמות לטיפולים אלה יכולים להיות מדיטציה ויוגה, דיקור סיני ומסאז'ים מפחיתי לחץ. מחקר אמריקאי בשנת 2014  הראה כי מדיטצית בשיטת "המיינדפולנס" יכולה להקל על התקפי מיגרנות בקרב מבוגרים. בנוסף, יש הטוענים שהתאמת תפריט תזונה על ידי נתורופט יכולה גם להועיל להתקפי המיגרנות.

 

טיפול בצמחים טבעיים

אחד הטיפולים שהתגלה בשנים האחרונות הוא טיפול בקנאביס רפואי, שעוזר באמצעות החומר המצוי בו ה CBD. סיבידי להתקפי מגרנות ידוע ביכולתו להשפיע על מערכת העצבים ובכך מאלחש את הכאב. הסיבי די יכול לבוא כצמח (הלא הוא הקנאביס בצורתו הטבעית) או בצורת שמן סיבידי למגרנות – שמן שאינו מכיל את החומר THC ועל כן אין לו השפעה פסיכואקטיבית, אלא רק השפעה על מערכת העצבים המפחיתה את הכאב. עוד צמחים הנחקרים בתקופה זו, שנמצאו כנגד המגרנות הם צמח החרצית וצמח "עלי החמאה".

מיגרנות יכולות לבוא בצורות שונות. בין התקפים הנמשכים לזמן קצר, וכאלה הדורשים טיפול יותר רציני. בכל אופן, מומלץ לבדוק את הגורמים להתקפים הללו, ולהתייעץ עם רופא כאשר הכאבים אינם פוסקים ואף נעשים חמורים יותר.

 

תרופה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות
דנטל מדיקל סנטר
מהי אסתטיקה דנטלית?

ההתפתחות של ענף רפואת השיניים, מאפשרת מחקר גדול יותר של סוגי טיפולים שונים והפצתם לשוק. אחד התחומים שהתפתחו כתוצאה