חזי חיים בכמה טיפים מסודות הנדל"ן

האם אתם מסוגלים לחזות את מצב הנדל"ן העתידי במדינת ישראל? ובכן, איש מאיתנו לא יכול לעשות זאת ולראיה – מחירי הנדל"ן אף הוסיפו לעלות, גם לאחר שכל הציפיות החל משנת 2010 ואילך שיקפו ירידת מחירים עתידית. זוהי אחת הסיבות לכך שהציבור בישראל הרים ידיים במאבק ביוקר הדירות ומתפנה לטובת מאמצים להגיע לדירה ראשונה על אף ולמרות כל הקשיים הקיימים.

 

הטיפ הראשון: זונחים את המרוץ לדירה ועוברים להשגת נכס מסחרי

רוכשי הדירות הם בדרך כלל אלו שחיים בדירה בעצמם: זוגות צעירים, משפחות, משפרי דיור ועוד. על פי יזם הנדל"ן המצליח חזי חיים, מחירי הדיור במדינה זינקו הרבה מעבר למה שאנשים מסוגלים לשלם. כך למשל על פי דוגמתו – זוג צעיר שמרוויח בין 12-15 אלף 'שקלים מידי חודש, לא יצליח לכלכל בית שזוהי הוצאתו החודשית לבדה: "אין יחס הוגן ושפוי בין מה שמרוויחים בכל חודש, לבין מה שעולה דירה במדינת ישראל", הוא מסביר. "אנשים נורמטיביים שחסכו 20-30 אלף ₪ לא יכולים לרכוש נדל"ן למגורים". זאת בשל הקיפאון בשוק, שגרם לדירות להתקבע על רף תעריפים מסוים שאיננו מסוגל עוד לרדת. גם אם ירדו המחירים, הרי שעדיין לא יהיה ניתן להגיע לכדי דיור בר השגה, לפחות לא בעשור הקרוב.

ולכן הטיפ המרכזי ביותר של חזי חיים לכל אלו שמתקשים לרכוש דירה, נוגע דווקא לפוטנציאל הרב שטמון בענף הנדל"ן המסחרי. מדובר ברכישה משתלמת מאוד לטווח הארוך. לדבריו: במקום לשכור דירה ב-4000 ₪ מידי חודש, נוכל להשתמש בהון אישי נמוך במיוחד של כמאה או מאתיים אלף שקלים כדי לקחת הלוואה ולשלם אותה כמשכנתא, במקום השכירות. הלוואה זו תוכל להיות "הלוואה לכל מטרה" או הלוואה לצרכים מסחריים (הלוואה מסחרית). התוצאה היא רכישת נכס מניב בעל תשואה גבוהה. אפשר לרכוש נכס ב-400-500 אלף שקלים וכך גם להימנע ממצב של "נפילה" דרסטית עקב חוסר יציבות בשוק.

הטיפ השני: פעולות ההשבחה של מחזיקי הנכסים

טיפ נוסף מאת חזי חיים נוגע לסוגיית ההשבחה של הנכס. בעוד שנכסי נדל"ן למגורים עוברים השבחה רק לאחר השיפוץ, נכסים מסחריים עוברים השבחה אוטומטית בשתי פעימות: עם תחילת הבנייה ובעת סיום הפרויקט. בהנחה והמשרד נרכש ב-300-400 אלף שקלים ויהיה מוכן בעוד כשנתיים, הוא כבר יצור עוד כ-50-100 אלף שקלים. זהו רווח משמעותי וגדול ביותר, שלא מתקבל בשום אפיק השקעה אחר.

 

הטיפ השלישי של חזי חיים מומחה הנדל"ן: היו הבעלים של משרד חללי עבודה

הביקוש העצום לרכישת שטחי נדל"ן מסחריים פורח בעשור האחרון ולא במקרה: מעל 100 מקצועות חופשיים חדשים נוצרו רק בענף האינטרנט לבדו. אנשי הדיגיטל זקוקים למשרדי עבודה קטנים ולכן רובם פונים אל טרנד החללים המסחריים, שמניבים גם שיתופי פעולה ועזרה הדדית, גיבוי למצבים של עומס מקצועי והתפתחות אישית סביבתית, שידועה כמגדילה את תפוקת העבודה בכ-40%. התשואה האפשרית מרכישת נכס שמוסב לחללי עבודה יכולה להגיע גם לכדי 12% בשנה. מחיר הנכס עולה כרבע ממחיר הדירה ולכן מספק תשואה גבוהה תמורת הון נמוך – מה שמסתמן כאפיק ההשקעה המשתלם ביותר כיום במדינת ישראל.

תוכן עניינים
מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם