נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

הפך לגבר! כך תפיקו את הבר מצווה המושלמת!

בר מצווה מושלם

בר מצווה היא כנראה האירוע המשמעותי ביותר שהילד שלכם הולך לחוות בימי חייו, לפחות עד החתונה שלו. ביהדות, בר המצווה היא לא רק חגיגה אלא גם כניסה לחיוב מצוות, דבר שמטיל אחריות רבה על כתפי הילד שלכם. זו בדיוק הסיבה שלאירוע הזה יש להתכונן בצורה משמעותית, ולא לתת לו לחלוף על ידכם סתם ככה. אנחנו כאן כדי לעזור לכם בהכנות לקראתו.

 

הכנות לבר מצווה

כמו כל אירוע, גם הכנה לבר מצווה דורשת מכם מאמצים רבים. חשוב להבין שלמאמצים הללו יש תכלית חשובה, והמטרה שלהם היא לעזור לילד שלכם לציין את הכניסה שלו לחיוב מצוות בצורה נעימה. באופן כללי, כל דבר שאליו אתם יכולים לדאוג מראש כדאי לעשות את כל המאמצים ולא לדחות אותו לרגע האחרון.

כיפות לבר מצווה, טלית ותפילין, ספרי קודש וסגירה על מקום האירוע הם דברים שממש לא כדאי להשאיר לרגע האחרון. הזמן שסמוך לבר המצווה גם ככה יהיה עמוס מבחינתכם, אז כדאי לא להשאיר משימות לזמן הזה.

בר מצווה מושלם

עלייה לתורה

עלייה לתורה היא הרגע שבו מציינים את כניסתו של הילד לעול מצוות בתוך בית הכנסת. למעשה, ברגע הזה הילד עולה בפעם הראשונה לתורה, ובדרך כלל נהוג גם שהוא קורא את הפרשה או לפחות חלק ממנה. בתכנון של העלייה לתורה עליכם לחשוב על מקום שבו יוכלו להיכנס כל האורחים שלכם, וכמובן מקום שבו הילד שלכם ירגיש בנוח לקרוא בתורה.

העלייה לתורה יכולה להיות אירוע שקצת מלחיץ את חתן בר המצווה הצעיר, ולכן חשוב לבחור מקום ידידותי. יש מי שמעדיפים לעשות את העלייה לתורה בשבת, אולם אז לא תוכלו לצלם את האירוע ולא יישאר לכם תיעוד ממנו. אם יש לכם כוח, ניתן לעשות את העלייה לתורה בכותל המערבי.

 

הפקת האירוע עצמו

מלבד העלייה לתורה, את בר המצווה נהוג גם לציין באירוע בערב שאליו יוכלו להגיע כל בני המשפחה שלכם וכמובן החברים של החתן. גם לאירוע הזה מומלץ לנסות לצקת תוכן משמעותי שמסמל את מהות בר המצווה, ולא סתם להפוך אותו למסיבה גדולה.

בר מצווה מושלם

מזכרות

הדבר האחרון שחשוב להכין מראש הוא מזכרות. כדי להפוך את האירוע שלכם לבלתי נשכח, לא מספיק רק להפיק אותו בצורה טובה. מזכרת מאפשרת לכל אחד מהאורחים שלכם לצאת עם טעם של עוד מהאירוע, וגם אחרי זמן הם יזכרו בו.

 

לסיכום

בר מצווה היא אחד האירועים הכי חשובים עבור אדם יהודי. בבר המצווה אנחנו מציינים את הכניסה של הילד לחיוב מצוות, ולכן יש להתאים את החגיגות למשמעות האמיתית של האירוע. כאשר מתכננים בר מצווה צריך לחשוב היכן נעשה את העלייה לתורה, וכמובן איפה נערוך את האירוע עצמו. מומלץ גם לדאוג למזכרת לאורחים שלכם, כזו שקשורה כמובן לחתן בר המצווה ולאירוע.

בר מצווה מושלם

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא אירועים