נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מטפלים בבעיה – כך תשפרו את הבל הפה של כלבכם

חלל הפה של הכלב

אם יש לכם כלב בבית, אין ספק שאתם מאוד אוהבים אותו. אבל עם כל האהבה שלנו לחברים הטובים על 4, לפעמים אנו מריחים את הבל הפה שלהם, ואיך לומר בעדינות, לא מדובר בתענוג גדול. אם יש לכלב שלכם הבל פה מסריח במיוחד, חשוב שתדעו שלא מדובר על גזרת גורל שאי אפשר לשנות. הכנו כאן במיוחד עבורכם, בעלים של כלבים שסובלים מהבל פה רע, מדריך שיסייע לכם לטפל בבעיה. 

 

מה המקור של הבל הפה של הכלב?

כמו שאפשר להבין גם בלי להיות וטרינר או רופא שיניים, הבל פה רע אצל כלבים יכול להגיע ממחלות או בעיות בחניכיים. גורמים נוספים להבל פה רע יכולים להיות גם תרופות או מזון שלא מתאים לכלב, או דברים שהוא הכניס לפה. ככל שנבין מהר יותר מה הגורם לבעיה ונטפל בו, הטיפול יהיה פשוט וקל יותר לכל הצדדים.

חלל הפה של הכלב

הבל פה רע כתוצאה מהיגיינה לקויה

אם הבל הפה הרע של הכלב שלכם נובע מהיגיינת פה בעייתית, אז הטיפול פשוט מאוד. כמו ברוב הבעיות, גם כאן הפתרון הטוב ביותר הוא להקדים תרופה למכה ולמנוע מהבעיה להגיע. שווה גם ללכת לווטרינר ולהבין האם הכלב צריך לעשות לו טיפול של הורדת אבן.

 

איך נטפל בהיגיינת פה לקויה?

ישנן כמה דרכים לטפל בהיגיינת פה לקויה. הראשונה, והפשוטה והבסיסית ביותר היא להקפיד על צחצוח שיניים לכלב. אל תשכחו להשתמש במברשת שיניים ובמשחת שיניים שמתאימות לכלבים כמובן. כדאי מאוד להתחיל את זה כאשר הכלב גור, מה שיקל עליו להסתגל לעניין.

אמצעי נוסף שאפשר להשתמש בו הוא מי פה לכלבים שמוסיפים למי השתייה שלהם. עוד דבר שאפשר לעשות הוא לרכוש לכלב עצם דנטלית או חטיף דנטלי. אלו בעצם משחקים וחפצים שהכלב לועס ומנשנש, והם מורידים את האבנית מהשיניים שלו. בקישור הבא תוכלו למצוא שלל מוצרים שיסייעו לכם להתמודד עם הבעיה https://petplanet.co.il.

 

הבל פה רע כתוצאה ממחלות

ישנן כמה מחלות כלבים שגורמות בין השאר להבל פה רע. אם תצליחו לזהות אותן, יכול מאוד להיות שהבל הפה הרע הזה יסייע לכלב שלכם לפתור בעיה חמורה יותר או מחלה קשה יותר. בין המחלות ניתן למנות מחלת כבד, מחלת כליות, ואפילו סוכרת. אם יש לכם חשש שמדובר על אחת מהמחלות הללו, פנו באופן מיידי לווטרינר מקצועי.

חלל הפה של הכלב

הבל פה רע כתוצאה ממזון

גם מזון לא מתאים יכול לגרום להבל פה רע אצל כלבים. לכן חשוב שהכלב יאכל אך ורק מזון ייעודי, ולא מזון של בני אדם. גם כאן חשוב להקפיד לרכוש לכלב שלנו מזון איכותי עם רכיבים איכותיים ולא מזון זול וגרוע.

 

סיכום

הבל פה רע הוא לא גזירת גורל, ובעזרת בכמה צעדים פשוטים אפשר ברוב הפעמים לפתור את הבעיה.

חלל הפה של הכלב

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בעלי חיים
עצמות לכלב
מזון לכלבים

על מנת להעניק לכלב שלנו את המזון הטוב ביותר, אין כל ספק כי בחירה בחנות  petway היא הבחירה הטובה