נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

מה יכול לגרום ללחץ חלש בברז המים

זרימה חלשה

לחץ מים נמוך בברז המים יכול לגרום למטרד כאשר מתעסקים במים.

הדחת כלים, מקלחת ושימוש בשירותים מושפעים מלחץ המים, וכאשר הוא חלש – זה מעצבן! המאמר יפרט מה גורם ללחץ חלש בברז המים וכיצד ניתן לפתור זאת.

 

לא ניתן להתקלח כמו שצריך

הגעתם הביתה אחרי יום עבודה מפרך וכל מה שאתם רוצים זו מקלחת טובה ומנוחה. זרם המים במקלחת עובד נהדר ועוצמתי כשפותחים את הברז לכיוון המים הקרים, אך בכיוון המים החמים יוצא זרזיף ולכם נותר לעשות רק מקלחת קרה. ייתכן והתקלה נובעת מדוד השמש ממנו מגיעים המים החמים אל הברז ואם הם עכורים, ייתכן והצטברה שם גם כמות גדולה של אבנית. במקרים אחרים ייתכן והסתימה בצנרת המובילה לדוד או ממנו. מעקף צנרת יכול לפתור את הבעיה כיוון שהמים יגיעו מהשיבר הראשי ישירות לדוד. הלחץ הנמוך של המים יכול לנבוע גם מצנרת האינסטלציה במיוחד במבנים ישנים בהם הצנרת מחלידה ומקטינה את הלחץ. האינסטלטור ינקה את הצנרת מפסולת, שומן ואבנית ובמקרה הצורך אף יחליף אותה.

 

גרים בקומה עליונה?

במבנים הישנים מבנה הצנרת הישן אינו מסוגל להעביר זרם תקין של מים לקומות העליונות, בניגוד למבנים חדשים בהם יש מאגר מים תקין. אם אתם ושכינכם סובלים מאותה בעיה ומעוניינים להגביר את הלחץ, הפתרון הוא התקנת משאבת מים. האינסטלטור יבדוק אם הצנרת בבית שלכם תעמוד בלחץ מים גבוה יותר ורק לאחר מכן יתקין את המשאבה. אם הצנרת מאוד ישנה היא לא תוכל לעמוד בלחץ גדול של מים ותתפוצץ ואז הפתרון הוא להחליף אותה. מיסטר אינסטלטורים בבאר שבע מתמחים בהתקנת משאבות והחלפת צנרת ויוכלו לסייע לכם במהירות ובמקצועיות.

 

מה גורם ללחץ מים נמוך בבית כולו?

ישנם מקרים בהם הבעיה של לחץ מים נמוך בכל הבית יכול להיפטר באמצעות פתיחה של השיבר הראשי. את הפתיחה שלו יש לעשות בצורה מתונה כדי לא לגרום לסתימה של אבנית בתוכו. אינסטלטור מוסמך ומנוסה יכול לעשות זאת בקלות. הוא יבדוק גם אם הפילטר סתום מאבנית וגורם לירידת לחץ המים. ייתכן גם שוויסות המים אינו תקין או שישנה נזילה מהצנרת הגורמת לכך. במידה ויש נזילה ניתן לאתר אותה באמצעות מצלמה תרמית ולתקן את הנזילה באופן ממוקד ובמכשירים מתקדמים.

 

מה עושים כאשר הלחץ יורד רק בברז?

במקרה ולחץ המים חלש רק באחד מהברזים בבית, התקלה היא בברז עצמו. יש לוודא שברז הניל מתחת לכיור פתוח לגמרי. אם הבעיה ממשיכה בדקו אם המסנן בראש הברז אינו סתום מאבנית ונקו אותו בחומץ היעיל מאוד לניקוי אבנית של כל אביזר מתכתי. לאחר הניקוי זכרו להחזיר את הגומייה למקום. אם הבעיה ממשיכה החליפו את הברז ואם זה לא עוזר התייעצו עם אינסטלטור מקצועי.

 

כיור

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בעלי מקצוע