נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

לטאות וזוחלים – הזוחלים המוגנים במדינת ישראל

לטאה

ייתכן שלא ידעתם זאת, אבל כל הזוחלים, והכוונה היא לכולם כולל נחשים, הם מוגנים על פי החוק. מה שזה אומר, שבפועל, לא קיים שירות אשר נקרא שירות הדברת זוחלים ונחשים. אם אתם צריכים להיפטר ממזיקים שזוחלים בביתכם, תצטרכו שירות של הרחקת לטאות, לכידת נחשים וכדומה. בואו נדבר על זה.

בין אם אתם אוהבים זוחלים או אולי פחות, אתם צריכים לדעת שהיצורים הללו מוגנים על פי החוק. משמעות הדבר היא, שאסור על פי החוק להרוג אותם, לסחור בהם ולגדל אותם ללא היתר מרשות הטבע והגנים. יחד עם זאת, הזוחלים לא צריכים היתר מאף אחד בכדי להחליט שהם משתכנים אצלנו בבתים.

אם יש לכם לטאות שפלשו אל אזור המחייה שלכם, חברת הדברות תוכל לספק לכם שירות הרחקת לטאות. כמו כן, ככה גם רלוונטי לגבי לכידת נחשים. לוכד נחשים מורשה ניתן למצוא אצל חברת הדברה מקצועית.

 

הזוחלים המוגנים בישראל מה צריך לדעת לגביהם?

לא פעם, אנחנו מוצאים את ביתנו מותקף על ידי מזיקים שונים. לפעמים נצטרך הדברת פשפש המיטה ולפעמים הדברות נמלים. לעיתים הרחקת יונים ולעיתים לוכד נחשים מורשה. כך או כך, הטיפול במזיקים צריך להתבצע כמה שיותר בהקדם. בסופו של דבר, הטיפול בהם לא יכלול את הרעלתם. אם כך, כיצד ניפטר מהם?

בכדי להשיב את הסדר בבית ולגרש את הזוחלים שפלשו אליכם, אתם תצטרכו שירות של הרחקה. השירות הזה בדרך כלל יכלול את הלכידה של הלטאות השונות בעזרת פיתיונות. אגב, זה משהו שגם אתם יכולים לעשות בעצמכם אם אין לכם את הסובלנות לחכות לחברת הדברה.

 

כל הזוחלים בארץ מוגנים על פי החוק

כמו שאמרנו, כל הזוחלים בארץ הם מוגנים על פי החוק. בין אם מדובר בשממית הביתית, לטאות חרדון, נחשים או כל זוחל אחר – הם מוגנים. זה אומר שאם אתם מחליטים להדביר את הזוחלים האלו, אתם למעשה עוברים על החוק וצפויים לעונשים על כך.

עוד ברשימת הזוחלים המוגנים בארץ, יש גם את הזוחלים שנראים כמו נחשים, אבל למעשה הם לא. למשל, קמטם החורש. קמטן החורש נראה ממש דומה לנחש ענק ושחור. למעשה, קמטנים יכולים להגיע גם לגדלים של 1.20 מטרים. ממש מרשים. יחד עם זאת שהקמטן נראה כמו נחש לכל דבר, קמטן החורש נמנה במשפחה הלטאות. הוא אינו מסוכן לאדם ואין כל סיבה חלילה להרוג אותו.

 

השוואת מחירים בין חברות הרחקת זוחלים והדברה

אם נתקלתם בזוחלים בביתכם, ההמלצה הכי גורפת היא הזמנת שירותי הרחקת לטאות. ככה תוכלו להמשיך הלאה עם חייכם ללא הזוחלים. כמו כן, יהיה מומלץ לערוך השוואת מחירים בין חברות הדברה שונות ולהוזיל עלויות על הקריאה.

ודבר אחרון, שימו לב שאיש המקצוע שלכם מבצע הרחקה ולא הדברה. אל תתפתו לעבור על החוק ולהרוג על הדרך בע"ח חפים מפשע. בסופו של דבר, לטאות וזוחלים לא יזיקו לבני אדם בד"כ. גם נחש לא יתקוף אתכם, אלא אם תתגרו בו.

לטאה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בעלי חיים
עצמות לכלב
מזון לכלבים

על מנת להעניק לכלב שלנו את המזון הטוב ביותר, אין כל ספק כי בחירה בחנות  petway היא הבחירה הטובה