נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

אילו זרעים תוכלו לשתול כדי למנוע מזיקים?

צמח למניעת מזיקים

גינה אורגנית שמתוכננת כהלכה מסייעת להרחיק חרקים ולעיתים אף להשמיד אותם. נכון שעדיין תצטרכו להזמין שירותי הדברה מקצועיים אחת לתקופה מסוימת, אבל לפחות תדעו שהמערכת האקולוגית שלכם מחוץ לבית מספקת מעטפת הגנה בסיסית

בחירה נכונה של זרעים, פרחים, שתילים ועצים היא חלק בלתי נפרד מהפיכת הגינה למערכת אקולוגית שבה יש מינימום חרקים ומזיקים. מצד אחד, החרקים הם חלק בלתי נפרד מהגינה וקשה להעלים אותם בצורה הרמטית. מצד שני, יש זרעים שאותם כדאי לשתול על מנת לכל הפחות למנוע את הופעת החרקים המטרידים שגם פוגעים באיכות החיים.

מידע מוקדם דרך חברה מקצועית כמו https://tzevetg.co.il למשל מגלה שניתן גם לשלב בין גינה אורגנית שמתוכננת כהלכה, לבין שירותי הדברה מקצועיים. ברור שעדיין חשוב להזמין שירותי הדברה על מנת להשמיד את כל סוגי החרקים, המזיקים, המכרסמים והמעופפים, אבל בעזרת הגינה ניתן לדעת שמתקיימת מעטפת הגנה בסיסית עם ערך מוסף.

 

עדיפות עליונה: צמחים בעלי ריחות חזקים

החדשות הטובות הן שהרבה מאוד צמחים שאותם ממילא מאוד קל לשתול, הם גם אלו שמרחיקים את החרקים בצורה הכי יעילה. כך למשל ידוע שרוב החרקים נרתעים מריחות של שמנים אתריים, לכן כדאי לשתול זרעים של צמחים כגון מליסה, רוזמרין, מנטה וגרניום. אם רוצים לגוון את הקטלוג של פרחי הגינה, ניתן לעשות את זה בקלות עם פרחים לא פחות ריחניים ובהם לבנדר, קינמון ואקליפטוס.

מלבד בחירת הזרעים המתאימים לשתילה כדי למנוע מזיקים, חשוב לשמור על ניקיון ועל היגיינה של הגינה. בסופו של דבר, חרקים מגיעים רק למקומות שבהם הם מוצאים מסתור, אוכל ושתייה. לכן, כדאי לשלב בין הצמחים בעלי הריחות החזקים לבין פעולות מנע לא פחות אפקטיביות.

 

גם מרחיקים את החרקים – וגם יעילים במטבח

המון צמחים יכולים לנקות את האוויר שאנחנו נושמים במרפסת, בגינה או כמובן בבית. במקרים כאלה, חלק מהצמחים הופכים מהר מאוד לחלק בלתי נפרד מהמטבח. המשמעות היא שהצמחים לא רק מרחיקים את החרקים ומונעים למשל נוכחות של יתושים או זבובים, אלא גם משיגים עבורנו ערך פונקציונאלי.

הדוגמא הכי טובה לצמח כזה היא נענע. קשה לתאר את הגינה הישראלית בלי נענע, אבל לא רבים מביאים בחשבון שהיא יכולה להרחיק חרקים לא רצויים. אם רוצים להפיק את מלוא התועלת מהנענע גם לצרכי הדברה וגם לבישול או הכנת תה, צריך לזכור שהצמח דורש שמש מלאה ושעדיף למקם את השתילים במרחק של 50 ס"מ זה מזה.

יש לכם עוד שאלות לגבי זרעים שאפשר לשתול על מנת למנוע מזיקים, ועל הדרך אולי גם לשלב אותם במתכוני האוכל והשתייה? מומחים של חברת הדברה יכולים לרכז עבורכם את כל התשובות תחת קורת גג אחת ולהגיע לטיפול תקופתי.

צמח למניעת מזיקים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא הדברה
עכברים במרכז
למה במרכז יש יותר עכברים?

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים שגרים באזור המרכז מתלוננים על עכברים ומכרסמים שבאים לבקר בביתם. הם משאירים צואה בכל