נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

היום לא צריך לצאת מהבית כדי לרכוש תוספי תזונה

תוספים

בשנים האחרונות לקיחת תוספי התזונה הפכו לנושא המדובר יותר ויותר.

כמעט לכל אדם תהיה דעה בנושא: לקחת או לא לקחת, להאמין בזה או לא.

יש כמות גדולה של מידע מוטעה יותר ופחות בנושא ואנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר.

דבר ראשון, עליכם לדעת כי תוספי תזונה הם לא מה שנקרא ויטמנים, או ליתר דיוק, ויטמנים מהווים סוג אחד של תוסף תזונה. תוסף תזונה הוא חומר מהונדס אותו אוכלים בנוסף לתזונה הרגילה והשגרתית שלכם כדי לספק לגוף חומרים חיוניים אותם אתם רוצים להוסיף לו. חומרים אלו יכולים להיות מינרלים, ויטמינים, חומצות אמינו או שומן.

היחס החוקי לתוספי תזונה הוא מורכב. במדינות מסוימות הם מוגדרים כמזון ממש, בעוד שבמדינות אחרות כתרופות. בארץ תוספי התזונה יוגדרו כמזון, דבר היוצר בעיות מסוימות. תחת הכותרת "תוסף תזונה" קיימים מוצרים רבים, יבואנים, יצרנים ואפשרויות רבות של תוספים.

 

תוספי תזונה בסיסיים

את תוספים אלו תוכלו למצוא בחברת פארמה פלוס – אתר פארם אונליין שמוכר תוספי תזונה.

ויטמינים

אלו בעצם חומרים אורגניים אשר מהווים גורם חיוני לתפקוד גוף תקין. בעצם, הגוף לא יכול לייצר אותם בעצמו ועליו לקבל אותם ממקורות חיצוניים. אלו יכולים להיות תזונה, שמש או מקור חיצוני אחר כמו ויטמין D, ויטמין C ועוד.

 

מינרלים

אלו יסודות כימיים ההכרחיים לתפקודו התקין של הגוף. בדומה לוויטמינים גם כאן גוף האדם חייב לקבלם ממקור חיצוני כמו תזונה או לחילופין מקור אחר. למשל, הברזל והסידן.

 

חומצת אמינו 

אלו הם אבני בניין של חלבונים. כל חלבון מהווה שרשרת חומצות אמינו. הגוף בעצם מפרק את החלבון המגיע מהתזונה לחומצת אמינו ובונה מאלו שקיבל חלבונים חדשים אשר נושאים מבנה המותאם לצרכיו.

 

חומצות שומן החיוניות

אלו הם שומנים בלתי רוויים אשר הכרחיים לפעולות פיזיולוגיות תקינות של הגוף. דוגמאות לכך הן: אומגה 3, פשתן ואומגה 6.

בנוסף לכל אלו, ישנם בשוק תוספי תזונה רבים נוספים כמו פרוביוטיקה שהוא תוסף המכיל חיידקים הידידותיים למערכת העיכול, סיבים תזונתיים, אנזימים ועוד.

למרות שתוספי התזונה מחולקים באופן חופשי לקהל הרחב, ומבחינה חוקית הם נחשבים בארץ כמזון, יש להם השפעות רבות בדומה לתרופות. למשל, את חלקם לא ניתן לקחת במקביל לתרופות מסוימות ובמינונים גבוהים מידי הם אף עלולים ליצור בעיות. לכן, ההמלצה היא לקחת את תוספי התזונה רק לפי המלצת אדם המומחה בתחום ובעל הכשרה מתאימה אחרי שקיבל את כלל ההיסטוריה הרפואית והאישית שלכם. מומחה ידע להתאים לכם את התוספים הנכונים והדרושים לכם לפי מימון ולהסביר על אופן הנטילה.

אם כן, תוספי מזון יכולים לסייע לכם מאוד אך חשוב לנהוג וליטול אותם בזהירות. כיום, ניתן לרכוש תוספי מזון און ליין ולהקל על תהליך הרכישה.

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות
דנטל מדיקל סנטר
מהי אסתטיקה דנטלית?

ההתפתחות של ענף רפואת השיניים, מאפשרת מחקר גדול יותר של סוגי טיפולים שונים והפצתם לשוק. אחד התחומים שהתפתחו כתוצאה