נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מדריך לניקוי ותחזוקת שטיחים

CARPET

תחזוקה שוטפת של שטיחים – ניקוי, שטיפה, אוורור – היא פעולה חשובה לשמירה על אורך חייו של השטיח. לשם כך הנה מדריך שלם לניקוי השטיח, ושמירה על יופיו וכוחו.

בדרך כלל אנחנו מסתפקים בהעברה של שואב אבק על השטיח, פעם בשבוע או שבועיים, ואז אומרים שהוא נקי. אולם, שטיחים טובים ואיכותיים – כאלו שקונים אצל יבואני שטיחים מקצועיים, למשל כמו קרפטים שטיחים https://www.carpetim.co.il – שטיחים שכאלו זקוקים לתחזוקה רצינית יותר, שדורשת השקעה, זמן וחומרי ניקוי.

לסיבי השטחים יש נטייה לאסוף בתוכם סוגים שונים של אבק ולכלוך, וככל שעובר הזמן, אלו מתחפרים ומתחפרים עמוק יותר בתוך השטיח. לכן, שואב אבק לא תמיד מספיק כדי לבצע ניקיון מלא ושלם. דרושים מספר שלבי עבודה, אותם נפרט במדריך זה.

 

שלב ראשון – שאיבה ראשונה

תחילה, נרצה לנקות כמה שיותר מתוך הלכלוך הגלוי שקיים על השטיח. הכוונה היא לכול האבק, החול ושאר החומרים שנצטברו בין סיבי השטיח. השלב הזה הוא הפשוט ביותר, בסך הכול עליכם לשאוב את השטיח בשואב האבק. והיה ואין לכם שואב בבית, תוכלו לתלות את השטיח ולדפוק בו בעזרת דופק שטיחים – או כול מקל אחר אשר ברשותכם. שאיבת השטיח היא פעולה שגרתית, ומומלץ לבצע אותה – גם מחוץ למדריך זה – אחת לשבוע או שבועיים, אולם זאת פעולה קריטית ביותר לפני ניקיון השטיח, שכן במהלך השטיפה, אבק עלול להדבק לסיבי השטיח, במקום להיפרד מהם.

 

שלב שני – השטיפה

כמו כול פריט עשוי בד כלשהו, גם השטיחים שלנו זקוקים לשטיפה טובה מידי פעם, שתסייע להם להיחלץ מכתמי האוכל, הלכלוך או כתמי הצבעים שהילדים עושים בשעות אחר הצהריים… בכול אופן, שטיפה טובה צריכה להכיל מרכיב של זרם מים (החל מצינור ועד גרניק) וכמובן מרכיב של חומרי ניקיון. כיום, ניתן למצוא – בעיקר בחנויות שטיחים – סבונים מיוחדים שנועדו לסיביהם של השטיחים, ומתאימים במיוחד לפירוק כתמים מהם. אולם, גם חומרי ניקיון שקיימים בכול בית יוכלו להתאים. השלב הבא הוא לשפשף את הסבון, פעולה חשובה שלמעשה מסירה בפועל את הכתמים. כדי לשפשף את השטיח אפשר להשתמש במברשת לשטיח או לספה, ואפשר גם – להשתמש במטאטא. התיזו מים, בחרו חומר ניקוי ושפשפו את השטיח טוב טוב, הכתמים ישטפו את עצמם.

 

שלב שלישי – הייבוש

החלק האחרון בניקיון השטיח. לאחר ששטפתם את חומרי הניקוי, חשוב מאוד לסחוט את השטיח כמה שיותר, ולהשאיר אותו להתייבש במקום שבו יהיה חשוף לשמש ו/או רוח. תליית השטיח במרפסת, בגינה, או על עדן החלון – היא הפעולה המומלצת. חשוב להפנות את השטיח כך שחלקו העליון יהיה כלפי מעלה, על מנת שלא לייצר הצטברות של נוזלים (עובש) בין סיבי השטיח.

 

לאחר שהשטיח התייבש – הרי לכם, שטיח נקי מאבק, כתמים ובעל ברק ועוצמה, ממש כאילו נרכש אתמול. רצוי לחזור על פעולה זו פעם בחודש, חודש וחצי, כדי לשמור על איכות השטיח. כמובן, קיימים שירותים שונים המנקים שטיחים בתשלום, אולם אין תחליף לתחושת ההצלחה, איך שניקית בעצמך את שטיח הסלון הגדול.

CARPET

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא ניקיון
חומרי ניקיון
ניקוי שטיחים מקיר לקיר

תחזוקה וניקוי של שטיחים מקיר לקיר עשויה להוות אתגר ממשי בעבורנו, ולכן על מנת לתחזק את המראה היוקרתי של

ניקוי שטיחים וספות

ניקוי ספות מחייב הבנה בסוגי הבדים, מאחר וכיום ניתן למצוא בשוק שפע רחב של ספות עור, בד וריפודים שונים