נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מהו מדד הסטורציה ואיך ניתן לבדוק שאתם נמצאים בסטורציה תקינה

בלון

איך אפשר למדוד את הסטורציה כלומר, החמצן אצלכם בדם? יש בדיקה שעושה זאת ומראה לכם ולרופא המטפל את המדדים כולם. מה הממד בכלל מראה? ואיך תדעו שאתם נמצאים בסטורציה תקינה? יש לכך תשובות בכתבה הבאה. כמו כן, נציג לכם איך הבדיקה למדידת סטורציה בכלל מתבצעת, מתי כדאי שתעשו אותה ועוד. מוזמנים ומוזמנות לקרוא על כך בכתבה שלפניכם.

 

מה זה מדד סטורציה?

ראשית, חשוב להסביר כי המילה סטורציה מתכוונת לרמת חמצן שנמצאת וזורמת בדם. המדד של הסטורציה בעצם יכול להראות לכם ולרופא שמטפל בכם מהי רמת החמצן שיש אצלכם בדם שנמצא אצלכם בעורקים. המדד נעשה לפי אחוזים של מתוך כאלה שהדם שלכם יכול בכלל לשאת במקסימום שלו. בנוסף, המדד יכול להראות ולתת מידע גם על פעילות הלב שלכם דבר חשוב לא פחות.

איך מתבצעת הבדיקה עצמה?

בדיקה של מדידת סטורציה היא אינה מסובכת ודי פשוטה אפילו. מחברים לכם לאצבע את מד הסטורציה בצורה שלא אמורה לכאוב או להציק מידי. תהליכים שהמכשיר עושה יוכלו לעבד את המידע מתוך הגוף שלכם ולהציג לכם אותו על מסך המכשיר עצמו. מד הסטורציה מצליח לקרוא את צבע הדם שלכם ובכך לחשב את רמת החמצן בדם כולו.

 

מה לגבי התוצאות?

סטורציה תקינה נחשבת מצב בו המכשיר יציג לכם שרמת החמצן בדם שלכם נעה בין 95% לבין 100%. כאשר במידה והמכשיר יראה לכם על הצג אחוזים נמוכים יותר שנעשים בין 90 אחוזים לבין 94 אחוז, תצטרכו לבדוק למה הסיטורציה שלכם היא נמוכה. חשוב שתקפידו להיות במעקב על זה ולטפל בעניין הזה בעת הצורך.

 

למה ומתי חשוב שתבצעו בדיקה מסוג זה?

ישנם כל מיני מצבים שכדאי ורצוי לבצע בדיקה מסוג זה, נציג אותם. ראשית, כל אדם שמגיע מאיזה שהיא סיבה לחדר מיון או מוקד של טיפול ראשוני, חשוב שיעבור בדיקה מסוג זה. שנית, אנשים שמתלוננים שיש להם קוצר נשימה. אנשים שסובלים מבעיות רפואיות שקשורות לכך שהם צריכים להיות מחוברים לבלון חמצן, או כאלה שנמצאים בניתוח.

 

איך מודדים?

תוכלו למדוד את מדד הסיטורציה שלכם באמצעות עזרה וסיוע של רופא מטפל, או בצורה עצמאית. כאשר תוכלו לרכוש מד חמצן לאצבע במחירים שונים עם משלוח עד לבית שלכם. בדקו איזה דגם מומלץ עם הרופא המטפל שלכם, עשו השוואת מחירים וחפשו המלצות.

 

בסיכומו של דבר

בדיקה של סיטורציה היא בדיקה של רמת החמצן בדם שלכם, היא חשובה בכל מיני מקרים שנדרשים לכך. המדד בעצם יכול לעשות עבודה עם מד סיטורציה ולמדוד את רמת החמצן שלכם בצורה פשוטה על ידי בדיקה שאינה אמורה לכאוב או להציק מידי. לפי המספרים של האחוזים שיצאו לכם על הצג תוכלו לדעת אם אתם נמצאים במדד טוב של סיטורציה תקינה.

גוף האדם

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות
דנטל מדיקל סנטר
מהי אסתטיקה דנטלית?

ההתפתחות של ענף רפואת השיניים, מאפשרת מחקר גדול יותר של סוגי טיפולים שונים והפצתם לשוק. אחד התחומים שהתפתחו כתוצאה