נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

מהי מערכות חשמל חכם ואיך היא עובדת?

בית חכם

אם אפשר להגיד דבר אחד וחד משמעי על המאה ה- 21, היא שהיא מלאת מושגים לא ברורים. הקידמה הטכנולוגית וחידושים בתחומי המדע, רפואה וחברה דוחפים אותנו קדימה, אך לפעמים אנחנו לא יודעים על מה אנחנו מדברים. למשל, חשמל חכם. מה זה בכלל, האם זו אנרגיה חדשה ומזה קשור בכלל לבית חכם? כל אלו, מיד בכתבה.

 

כשמו כן הוא

מערכת חשמל חכם היא מערכת סגורה של חשמל שמעילה מכשירים ומתקנים שונים, תוך כדי סנכרון מושלם ותכנות מראש של השימוש בכל אותם מכשירים. למעשה, חשמל חכם מקבל את שמו מההתערבות המלאכותית של בני אדם באופן ניתוב והשימוש בחשמל באמצעות תכנות מוקדם של המערכות השונות והשליטה בהן באמצעות בקרים שונים, לוחות חשמל ומתגים.

 

איך עובדת מערכת חשמל חכם

מערכת חשמל חכם מתחברת באופן ישיר לבית החכם. בתור התחלה, בוחרים בבית החכם את המערכות שבהן נרצה לבצע שינויים ולתת להם תפקידים שונים בשעות שונות. יש לציין שמערכות שונות בבית יכולות לפעול במקביל. הבקר הראשי של הבית מתחבר למערכות השונות שמחוברות ללוח החשמל של הבית ומחוברות באופן חוטי או אלחוטי למערכת הבית, ומשם מתחילה החוכמה.

דרך הבקר הראשי אפשר להזין פקודות למכשירים בבית עד לרמת השעה בה תרצו את הביצוע שלהן, כדי לחיות בנוחות יתרה. דוגמה לכך היא מילוי כוס בקרח מברז הקרח של המקרר שלכם, הדלקת חימום המים חצי שעה לפני ההתעוררות שלכם, הסטת תריסים ווילונות עם זריחת השמש, וכו' …

 

היתרונות למערכת חשמל חכם

מערכת זו מייצרת הקלה מיידית בניהול אורח החיים שלכם. מערכת בית חכם נוצרה כדי לייעל את שגרת היום – יום שלנו, החל מהדלקת המים החמים ולהתחיל את היום עם מקלחת חמה ועד להסטת התריסים לפני השינה, הדלקת תאורת גינה בשעה מסוימת, פתיחת דלתות ושערים ומה לא. יש אפקט פסיכולוגי מידי כשכל היום שלכם מתחיל בדיוק כמו שאתם רוצים, וזה מוביל לפרודוקטיביות, חשיבה חיובית והלך רוח מדבק.

 

מי יכול להתקין מערכות כאלו

בתים חכים מגיעים כיום עם מערכת חשמל חכם משלהן. בנוסף לאלו, ניתן לקנות מערכות שונות להתקנה בבית שהפעלתן היא דינמית עד כדי כך שאאפשר להפעילן באפליקציה כמו מערכות אבטחה ואפילו שעוני תזמון להדלקת מים חמים. כל אלו מצריכות התערבות מצד החברה וטכנאי מוסמך.

 

מילים אחרונות לסיום

מערכת חשמל חכם נופלת לתוך עולם ה"אינטרנט של הדברים", תפיסה חדשה של המאה ה- 21 לפיה חפצים ומוצרים שאנו משתמשים ביום – יום יכולים להתחבר לרשת אינטרנט ולפעול בסנכרון ובהרמוניה לטובת האדם. שימו לב מערכת זו מוגנת מפריצות והתערבויות חיצוניות, וכמובן שרק כנאים מוסמכים לתחום זה מתערבים ומסייעים לכם בניהול המערכת. חשמל חכם לבית חכם. הגיוני לא?

בית חכם

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא מכשירי חשמל
מצלצל
מה זה צלצלן?

בתחום התקנת מתח נמוך וזיהוי כבלים, התקני בדיקת צלצולים ממלאים תפקיד חיוני בהבטחת דיוק, יעילות ואמינות. תוכנן במיוחד עבור