נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מהם דמי מזונות זמניים ועל מי הם מגינים

מושג מזונות

תהליך גירושין עלול לקחת זמן רב, ולכן יש בחוק כמה דברים שנועדו לעזור לבני הזוג במהלך אותה תקופת זמן. בין הדברים האלה נמנים דמי המזונות הזמניים, שנקבעים על מנת להבטיח שצורכי הילדים ימולאו עד שתתקבל ההחלטה על דמי המזונות הסופיים. במאמר זה נפרט על דמי מזונות זמניים, על מי הם מגינים ואיך ההחלטה על כך מתקבלת.

 

מה זה דמי מזונות זמניים?

דמי מזונות זמניים הם תשלום חודשי זמני לתקופה שבין הפרידה של ההורים ועד למתן פסק הדין הסופי בתהליך הגירושין שלהם. מאחר וגם מדובר בתהליך ארוך וגם יש תיקים רבים שעוברים בבית המשפט, ההחלטה על דמי מזונות לילדים יכולה לקחת זמן. במהלך תקופה זו, חשוב שהילדים ימשיכו לקבל תמיכה כלכלית כדי לספק את צרכיהם היומיומיים מבלי שהשגרה שלהם תיפגע.

החוק מאפשר להגיש בקשה למזונות זמניים עוד בטרם נידונה התביעה העיקרית. זה מבטיח את זה שילדים קטינים לא יישארו ללא משאבים בתקופת הביניים הזו. דמי המזונות משמשים למזון, ביגוד וכדומה.

אדם נותן מזונות לגרושתו בבית

על מי מגינים דמי מזונות זמניים?

דמי מזונות זמניים מגינים בעיקר על רווחתם של הילדים. התשלומים הללו מבטיחים את זה שרמת החיים של הילדים לא תדרדר עקב הפרידה של ההורים שלהם. על ידי מתן רשת ביטחון כלכלית חיי הילדים יכולים לשמור על יציבות והמשכיות בתקופה זו בה הם חווים שינוי משמעותי.

בנוסף, דמי מזונות זמניים עוזרים גם להורה שהילדים במשמורת עיקרית אצלו, שעלול להתמודד עם האתגר הפתאומי של לפרנס את הילדים מהכנסה יחידה. דמי המזונות יבטיחו שההורה השני, גם אם הילדים לא נמצאים כרגע בחזקתו, יוכל לאזן את האחריות הכלכלית בין שני ההורים.

 

קביעת דמי מזונות זמניים

בתי המשפט הם אלה שקובעים את גובה דמי המזונות הזמניים, ואת זה הם עושים על סמך הערכות ולא על ידי חקירה מפורטת כפי שקורה בסוף התהליכים המשפטיים בנושא הגירושין. השופטים לוקחים בחשבון גורמים שונים כמו הצרכים הבסיסיים של הילד, הזמן שבו כל ילד נמצא אצל הורה אחר וכל הוצאה חריגה כמו עלויות רפואיות שונות. המטרה היא לספק הקלה מיידית, ולכן בית המשפט מייעל את התהליך ומנסה למנוע ככל הניתן עיכובים ממושכים.

שימו לב שניתן להתאים את סכום דמי המזונות הזמניים לאחר שמתקבלת הפסיקה הסופית בנושא. אם המזונות הסופיים שנקבעו בסוף התהליך שונים מדמי המזונות הזמניים, יכול להיות שההורה השני יצטרך לשלם את ההפרש רטרואקטיבית, והפוך. כל מקרה לגופו.

 

לסיכום

דמי מזונות זמניים מהווים פתרון ביניים חשוב שנועד להגן על רווחתם הכלכלית של הילדים בתקופת הפרידה של הוריהם ועד סוף ההליכים המשפטיים. התשלומים הללו הם קריטיים כדי להבטיח שצורכי הילדים ייענו ביומיום. חשוב להתייעץ עם עורך דין בנוגע לדמי מזונות זמניים כדי לקבל את מה שמגיע לכם.

מתן מזונות למשפחתו

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא הורים וילדים
תינוק בבטן
5 תופעות לווי הריון ולידה

לא מזמן גילית שאת בהריון? מתלבטת איך תוכלי לצלוח את התקופה הזאת וחוששת מכל אותן תופעות שנשים מדווחות עליהן?