נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מה ההבדל בין קרטונים למעבר דירה לבין קרטונים למשלוחים?

קופסה

כולנו מוקפים בכל כך הרבה אריזות ועטיפות עד שאנחנו כבר כמעט לא שמים לב אליהן. אחד מחומרי האריזה הפופולריים ביותר הוא קרטון. אם לא יצא לכם לעבור דירה בזמן האחרון, אז בטח לא הקדשתם לזה מחשבה, אבל תנסו לחשוב רגע כמה קרטון יש בסביבה שלכם. רוב המוצרים שאתם רואים בסופר מגיעים אליו בארגזי קרטון, מוצרי חשמל גדולים מגיעים אלינו בארגזי קרטון, ועוד. בקיצור, הבנתם את הרעיון, הקרטון הוא כנראה חומר האריזה הכי נפוץ בעולם כיום. אבל האם יש הבדל בין כל סוגי הקרטון שאנו רואים? הכנו לכם כאן מדריך קצר על סוגי הקרטון השונים ועל ההתאמה שלהם לצרכים שונים.

 

מה זה קרטון בכלל?

קודם כל כדאי שתבינו מהו קרטון בכלל, ממה הוא בנוי ואיך הוא מורכב. היופי בקרטון הוא שיש לנו מקרה קלאסי של גדול השלם מסך חלקיו. בסך הכל מדובר על שני סוגי ניירות ודבק, אך אנו מקבלים מוצר מצוין ועמיד מאוד. בגדול, בקרטון יש שני מרכיבים עיקריים: ניירות לשכבה מישורית וניירות לשכבה גלית. כל קרטון מורכב בעצם משכבה או שכבות גליות שעטופות משני הצדדים בשכבה של נייר מישורי.

הנייר שמרכיב את השכבה המישורית הוא נייר חלק ורגיל, בעוד שהנייר שממנו מרכיבים את השכבות הגליות הוא נייר חזק ועמיד יותר. כאשר מדביקים יחד את השכבות הגליות והחלקות נוצר משטח חזק ועמיד. קרטון חד גלי הוא קרטון שבו יש שכבה גלית אחת, קרטון דו גלי הוא קרטון שבו יש 2 שכבות של נייר גלי, קרטון תלת גלי הוא קרטון שכולל 3 שכבות של נייר גלי והוא קרטון חזק ועמיד במיוחד.

סבל

קרטונים למשלוחים וקרטונים למעבר דירה

אם אתם מחפשים קרטונים איכותיים למשלוחים, כנראה שתוכלו להסתפק בקרטון חד גלי. הקרטונים הללו די חזקים ועמידים, והם מתאימים לשימוש קצר יחסית ולא למשקלים כבדים מאוד. אלו בגדול המאפיינים של רוב החבילות שנשלחות: מוצרים קלים או בינוניים, והארגז יהיה בשימוש טווח זמן קצר מאוד. לעומת זאת, כאשר מדובר על קרטונים למעבר דירה או לאחסון לטווח ארוך של הדירה אנו ממליצים לכם בחום להשתמש בקרטון דו גלי.

הקרטון הדו גלי מתאים במיוחד לשימושים הללו מכיוון שהוא בנוי על מנת לשאת משקלים כבדים יותר, להחזיק מעמד זמן רב יותר, ובשונה מהקרטון החד גלי, אין בעיה לאחסן ערימה של קרטונים דו גליים אחד על השני. שימוש בקרטון חד גלי למעבר דירה יהיה בעיקר לדברים קלים יחסית אך עם נפח גדול כמו מעילים או שמיכות.

 

סיכום

לפני שניגשים למלאכת האריזה של הדירה או המשלוח, חשוב להבין באיזה קרטון כדאי להשתמש. הפרמטרים הרלוונטיים הם כמובן משקל החפצים, וכמות הזמן שהם יהיו מאוחסנים. שימוש נכון ימנע עוגמת נפש וישמור היטב על החפצים.

קרטונים למשלוחים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בעלי מקצוע