נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

IRS – גם אם אינכם אזרחי ארה"ב יש סיכוי שאתם מחויבים במס

חישוב חשבונית

כאשר יום המס 2021 מתקרב, כדאי לבחון שאלה חשובה שאנשים רבים אינם מודעים לתשובה שלה: האם מהגרים ללא תעודה, או אנשים אחרים שמבצעים עסקאות בארה"ב, משלמים מיסים פדרליים?

התשובה הקצרה היא כן. מהגרים רבים ללא תעודה מוצאים דרכים לשלם באופן חוקי מיסי שכר ומיסים פדרליים, גם אם אין להם מספר ביטוח לאומי (שבדרך כלל נדרש) ואפילו אם הכנסותיהם התבצעו בעבודה בלתי חוקית.

 

מדוע שמהגר ללא תעודה ישלם מיסים?

אף על פי שיש הרבה מהגרים ללא תעודה שמקבלים תשלום "מתחת לשולחן" עבור עבודתם ואינם משלמים מיסים על הכנסתם, רבים אחרים משלמים בתקווה שזה יום אחד יעזור להם להתאזרח. חלק ניכר מהראיות למוטיבציה זו הן אנקדוטליות, אך ניסיונות שונים לחקיקה מקיפה של רפורמת הגירה בעשור האחרון כללו הוראות כמו "אופי מוסרי טוב" ו"החזר מיסים". כדרישות לקבלת לגליזציה. היסטוריה מוכחת של תשלום מיסים נתפסת כדרך אחת להראות תום לב.

 

האם אנשים שאינם אזרחים יכולים לקבל מספרי ביטוח לאומי?

רק אנשים מסוימים שאינם אזרחים זכאים לקבל מספר ביטוח לאומי. אם מהגר מורשה לעבוד באופן זמני – בין אם באמצעות אשרת עבודה כמו H1-B ובין אם באמצעות מעמד מורשה לעבודה זמני אחר – מספר ביטוח לאומי מונפק ונשאר בתוקף למשך תקופת אישור העבודה. בעלי כרטיסי גרין קארד, פליטים, מבוטחים ואנשים ספציפיים שאינם אזרחים שמותר להם על פי חוק לגור ולעבוד בארצות הברית ללא הגבלת זמן זכאים גם למספר ביטוח לאומי ללא הגבלות. מהגרים ללא תעודה אינם זכאים לקבל מספר ביטוח לאומי.

 

כיצד עובדים ללא תעודה מגישים החזר מס ללא מספר ביטוח לאומי תקף?

למרות שאנשים מסוימים שאינם אזרחים זכאים לקבל מספרי ביטוח לאומי לתשלום מיסים, מהגרים בלתי מורשים אינם זכאים לקבל מספר זה. עם זאת, החוק עדיין קובע כי אנשים המתגוררים בארצות הברית, בין אם באופן חוקי ובין אם לא, ומרוויחים כאן הכנסה חייבים לשלם מיסים על אותה הכנסה, ולהגיש החזר מס, ללא קשר לשאלה אם ההכנסה הושגה כעובד ללא תעודה – חידה משפטית מסובכת.

יתר על כן, מס הכנסה לא יאפשר הגשת החזר מס עם מספר ביטוח לאומי מזויף או גנוב. לכן, עובדים לא מורשים המעוניינים להגיש את מיסיהם – ועלולים לקבל אשראי עתידי עבורם – חייבים למצוא דרך אחרת. לפיכך, רבים משתמשים במספר זיהוי משלם המסים הפרטי, או ITIN, המאפשר למהגרים ללא מספרי ביטוח לאומי להגיש החזרי מס באופן חוקי ולדרוש את ההכנסה המדווחת על ה- W-2 שלהם למס הכנסה.

 

לסיכום

חשוב להכיר את חוקי המס של ארה"ב, ולהבין כי ייתכן שעלייך לשלם את המיסים גם אם אינך אזרח ארה"ב. לפרטים נוספים – https://masamerica.co.il/en/u-s-irs

 

מגדלים של מטבעות

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא פיננסים
לחיצת יד
הכירו את אמות

משרד להשכרה הוא האופציה המועדפת ביותר עבור מי שמחפש פרטיות מוחלטת יחד עם יתרונות נוספים הקיימים במתחמי עבודה שיתופיים.

חיפוש בניירות
מי מומחה להחזרי מס?

חלק מאזרחי המדינה כבר מודעים לעובדה שבכל סוף שנת מס יש לבדוק האם מגיע החזר מס ממס ההכנסה. מדובר