נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מהם המחירים לאיתור נזילות?

איתור דליפות

בעיות אינסטלציה יכולות לתקוף אותנו באופן פתאומי, בלי ששמנו לב. אם פתאום אתם מבחינים בכתמי רטיבות על הקירות, קילופי טפט, קפיצה פתאומית של חשבון מים ועוד שלל סימפטומים נוספים – דבר זה עלול להעיד על כך שאולי קיימת אצלכם נזילה סמויה בקירות או מתחת לרצפה. מה עושים במצב זה וכמה עולה תהליך איתור נזילות? על כך במאמר שלפניכם

 

מה עושים כשחוששים מנזילה סמויה?

אם אתם חוששים מכך שיש לכם נזילה בבית, הדבר החשוב ביותר שצריך לעשות הוא לקרוא לאיש מקצוע לצורך איתור הנזילה. לרוב הסיבה מדוע נזילה נגמרת היא בלאי של הצנרת. יש בתים בהם קיימת אותה הצנרת כבר מספר עשורים ללא תיחזוק, ואין לה ברירה אלא להתרופף ולהישבר בחלוף השנים. איש מקצוע כגון אושר לוי איתור נזילות יוכל לאבחן את הבעיה ולהציע את הפתרון הטוב ביותר עבורה.

 

איך מאתרים נזילה?

קיימות מספר שיטות לאיתור של נזילות מים, כשכל אחת מתאימה לסוג אחר של מצבים. השיטה הנפוצה ביותר היא שימוש במצלמה תרמית, אליה מחובר סיב אופטי. המצלמה בנויה כך שהיא יכולה לזהות טמפרטורות שונות, מה שעוזר למצוא את המקור של הנזילה גם כשהיא נמצאת עמוק מתחת לרצפה או בתוך הקיר שלכם. בנוסף לשיטה זו יש חיישני גז, מכשירים אקוסטיים ועוד, כשכל אחת מהם יכולה להתאים לחלל אחר.

 

מהו המחיר של איתור נזילה?

אינסטלטורים מומחים צריכים להקדיש זמן ומאמץ רבים בכדי לאתר נזילות. הם צריכים להשתמש בציוד מיוחד, להתאים בינו לבין המצב, לאבחן את הבעיה וגם להציע את הפתרון לה. על כן המחיר של תהליך זה צריך לשקף את כל אלה. כיום איתור נזילה בבית פרטי יעלה בין 1400 ל-1900 ש"ח בתוספת מע"מ. המחירים יהיו גבוהים יותר אם איתור הנזילה מתרחש בבתי עסק, מוסדות, או במקומות חיצוניים שלהם יש מורכבות מיוחדת.

במחיר של איתור נזילה כלולים כמה דברים. גם בדיקה של כלל מערכות המים, גם דו"ח ובו איש המקצוע מפרט את הממצאים שהוא איתר ואת כל שלבי הבדיקה שהתבצעה, וגם את המיקום המדויק של הנזילה ואת הגורמים שלדעתו הובילו אליה. אם איש המקצוע לא הצליח לאתר נזילה ואומר שהבעיות שלכם כנראה נובעות מגורמים אחרים, עדיין תאלצו לשלם את המחיר מאחר והאינסטלטור השתמש בציוד והקדיש זמן ומאמצים.

שימו לב שבתוך הצעת מחיר רגילה של איתור נזילה לא כלול התיקון עצמו. בכדי לתקן יש צורך בהצעת מחיר אחרת לגמרי, עם מחירים שמשתנים בהתאם למורכבויות המיקום של הנזילה.

 

למה לשים לב בהצעת מחיר של איתור נזילה?

חשוב לבדוק שעם הצעת המחיר מפורטים גם הכלים והציוד בו איש המקצוע משתמש, מהן הבדיקות שהוא מתכוון לבצע בצנרת שלכם והאם המחיר כולל דבר מה נוסף.

איתור דליפות

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי
איך נשמור ביחד על כדור הארץ
איך נשמור ביחד על כדור הארץ

שמירה על כדור הארץ היא אחת מהאתגרים הגדולים שאנו ניצבים מולם בעידן הנוכחי. עם עליית טמפרטורות החממה, החימום הגלובלי