נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

לימודים לחרדים – מלגות ולימודי תואר לחרדים

לימודי תואר

למרות הסטיגמה שנשים חרדיות עסוקות בגידול ילדים ובתחזוקת הבית, כיום רבות מהן יוצאות ללימודים אקדמיים וממצות את הפוטנציאל שלהן בדיוק כמו נשים חילוניות, על מנת לפתח קריירה משגשגת. המאמר ידון בנושא ויבדוק אלו לימודי תואר ומלגות יש לחרדים.

 

התפתחות אישית ומקצועית גם לחרדים

לימודים לחרדים במאה ה-21 הם חלק מחיי נשים רבות שמעוניינות לצאת מהבית ולפתח קריירה למען עצמן ולפרנסת המשפחה. אומנם כל עבודה מכבדת את בעליה, אך כאשר לומדים לתואר הסיכוי לעבוד במקצוע מעניין שיביא יותר רווחים, גבוה יותר. במילים אחרות, אין ספק שעם תואר אקדמי ניתן להתקדם יותר מבחינה כלכלית, מעבר לפיתוח והגשמה עצמית.

 

לימודים באווירה חרדית

לימודים אקדמאיים לנשים חרדיות נעשים כמובן בנפרד מגברים ומעניקים הזדמנות ללמוד במוסדות אקדמיים שונים ומגוונים באזורים שונים בארץ. אין חשש מכך שהאישה החרדית "תתקלקל" ביציאה מהבית או תזנח את הזהות החרדית שלה, מאחר ומדובר על כיתות נפרדות עם סגל מורים בעל אופי דומה ונשים דומות. לא רק זאת, הלימודים ברמה הגבוהה מעניקים פתח ליזמות בכל תחום וניתן לקבל מלגות ומענקים.

 

מלגות ומענקים ללימודים אקדמאיים

אם ניקח לדוגמה את תחום החינוך, בעת לימודים לתעודת הוראה ולתואר אקדמאי ניתן לקבל מענקים במסלולים כמו: הסמכה למורה בכיר, תעודת הוראה, תואר ראשון בחינוך או תואר ראשון רגיל, תואר שני עם או בלי תזה, ללימודי דוקטורט ואף מענקים חריגים במקרים של לימודי תואר שני ושלישי למי שכבר ניצל מענקים קודם לכן בלימודי התואר הראשון. כמובן שהדרישה למענקים צריכה להיות מלווה בבקשה ובהצגת המסמכים הדרושים. בנוסף, ישנה אפשרות לקבל סיוע בתרגום מאמרים, ליווי אישי ומתן הלוואות נוחות לצורך לימודים.

 

מסלולי הלימוד האקדמאיים לחרדים

מגוון מסלולי הלימוד האקדמאיים לחרדים הוא נרחב בין אם מדובר על תואר ראשון ובין אם על תואר שני. ניתן ללמוד ייעוץ חינוכי, ייעוץ ופיתוח ארגוני, חינוך לגיל הרך, טיפול בילדים ובנוער, ארגון וניהול מערכות חינוך ומנהיגות, מנהל עסקים, הנדסת תוכנה, תעודת הוראה והשלמות לתואר ראשון בחינוך. הלימודים משלבים בנוסף כנסים כמו, כנס פתיחת השנה בזום, מפגשי היכרות, אירועים חברתיים כמו מופעי סטנד אפ, הרצאות מגוונות וימי עיון לאורך השנה, סיורים וטקסי סיום מכובדים לסיום שנת הלימודים.

 

המוסדות האקדמאיים בהם ניתן ללמוד בנפרד

הלימודים לחרדים וחרדיות בנפרד מתקיימים במוסדות שונים בישראל, כדוגמת חוי ארנפלד לימודים לנשים חרדיות. מה שחשוב הוא למצוא גוף אחד אליו ניתן לפנות ולמצוא כמסייע. מדובר על ליווי של צוות מיומן המעניק ייעוץ לגבי כל שאלה בין אם אלו גברים ובין אם נשים. זאת אומרת שהצוות הוא בקשר עם המוסדות האקדמאיים ואלו הדואגים לציבור החרדי על מנת שיוכלו לממש את לימודיהם בצורה הטובה והנוחה ביותר.

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לימודים
קורס SQL
מה זה קורס SQL?

ראשי התיבות SQL הם קיצור לשפת ה-Structured Query. או בעברית: שפת שאילתות מובנית. שימוש ב-SQL נועד לטיפול ועיבוד של

מקצועות שמכניסים הרבה כסף

יש כמה דברים שמשותפים לכולנו, האנשים שחיים בעידן המודרני, ואחד מהם, הוא הרצון להרוויח כמה שיותר. בסופו של דבר,