נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

מנער מקא"ם ליחידת הצנחנים – ריאלי?

איש לוחמה

עד שנת 2018, צה"ל היה מבחין ומבדיל בין נערי מקא"ם לנערים נורמטיביים שהיו מתגייסים לשורות הצבא.

בניגוד לנערים נורמטיביים, נערי מקא"ם היו מאופיינים בתור נערים בסיכון, תחת הזנחה, נערים עם רישום פלילי ועוד.

נכון להיום, הפרויקט הנ"ל של מקא"ם כבר לא קיים והתקן של משקיות מקא"ם גם לא קיים.

כל אחד ואחת מאיתנו (כמעט) מחויבים בחובות אזרחיות. כחלק מהזכויות והחובות שיש לכל אזרח, ישנו גם הצורך והחובה להתגייס לשורות צה"ל. למעט חריגים, חרדים ועוד, הגיוס לצה"ל הוא בגדר חובה. וכשמגויסים בתור נערי מקא"ם, חשוב לדעת כי ישנן גם אופציות התפתחות ומעבר תפקידים. אמנם המידע הזה רלוונטי לשנת 2018, אבל גם כיום בשנת 2021 מגויסים נערים ונערות תחת סיכון לצה"ל. אם גויסתם לצה"ל ליחידה שאינכם מרוצים ממנה, במקרים מסוימים יהיה אפשרי גם לעבור יחידה. במקרים מסוימים, ייתכן גם שתוכלו לעבור ליחידת הצנחנים.

 

האם נער מקא"ם יכול להיהפך לחייל צנחנים?

לא פעם, מגויסים טריים מחליטים להיעזר בשירותיו של עורך דין משרד הביטחון. במקרים מסוימים, גם בעקבות הרצון לעבור יחידה בצבא. אם אתם צריכים שירות ממשרדים כמו https://grinberglaw.com אז אתם בדרך הנכונה. בסופו של דבר, עורך דין משרד הביטחון יכול לסייע בדיוק במקרים האלו של מעבר בין יחידות צבאיות.

חשוב לדעת, את המעבר בין יחידות צבאיות ניתן גם לבצע ללא סיוע משפטי. אם אתם מרגישים שנגרם לכם איזשהו אי צדק במהלך השיבוץ הצבאי שלכם, אתם יכולים לנסות לפנות שצורה מוסדרת אל הגורמים הרלוונטיים בצה"ל. לרוב, אתם תצטרכו לעבור דרך מחלקות שיבוץ, שלישות וכדומה.

 

עורך דין משרד הביטחון וסיוע משפטי

אם אין ביכולתכם לנהל את תהליכי המעבר בין יחידות בעצמכם, יהיה חשוב לקבל סיוע משפטי. תפקידו של עורך דין הוא ללוות אתכם במהלך השירות הצבאי שלכם, בתקווה שלא תצטרכו אותו. אבל אין מה לעשות, אלו החיים ועם זה מנצחים. אם אתם צריכים לעבור יחידה צבאית, השירות של עורך דין הוא אופציונאלי עבורכם. כמו כן, יהיה חשוב לבחור בעורך הדין הנכון ובעל הוותק והניסיון המקצועי הנדרשים.

בכדי לאתר את עורך הדין הנכון לכם, חשוב לקבל ייעוץ מקדים. אם יש לכם את האפשרות לכך, יהיה מומלץ לקיים אפילו יותר מפגישת היכרות אחת עם עורך הדין. כלל זה תקף במיוחד במקרים בהם אתם מרגישים כי לא כל המידע הועבר אליכם בפגישה הראשונה.

 

לא הצלחתם לעבור לצנחנים? סיימו את השירות בכל זאת

בסופו של יום, הכי חשוב לצלוח ולסיים את השירות הצבאי. אופי השירות הצבאי עשוי להשפיע באופן ניכר על האזרחות שלאחר סיום השירות. אם אתם מעוניינים לשרת בצנחנים, תעשו מה שניתן בכדי לצלוח את המעבר. ואם לא הצלחתם לעבור, סיימו בכבוד את השירות הצבאי הנוכחי שלכם.

 

חום קרבי

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין
הבנת משמעותו של תיקון 190
הבנת משמעותו של תיקון 190

תיקון 190 הוא שינוי חקיקתי משמעותי שזכה לתשומת לב ועורר ויכוחים בין מומחים משפטיים וקובעי מדיניות. במאמר מפורט זה,