נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מתי אסור לעשות טיפול שורש?

רופא ושן

טיפול שורש הוא מונח שמפחיד רבים מאתנו, כיוון שאנחנו מכירים בעיקר את הצדדים המפחידים שלו – קידוח לעומק השן, כאבים למשך כמה ימים, הרדמה וכו'. אבל למעשה מדובר בטיפול לא מסובך במיוחד שיש לו חשיבות גדולה ביותר, כי מניעה של טיפול שורש מביאה לסיבוך רב יותר בשן ולאחר מכן הפתרון היחיד יהיה עקירה – שהיא ללא ספק גרועה יותר. אז למי מותר לעשות טיפול שורש? למי אסור? ואיך תוכלו לפחד קצת פחות מהטיפול הזה? הכל בכתבה הבאה.

 

טיפול שורש בהיריון

טיפול שורש בהיריון הוא מושג שנשים רבות פוחדות ממנו, כיוון שהמצב הגופני והנפשי בהיריון הוא עדין ורגיש. למעשה יש שמועות רבות בקשר לכל מיני טיפולים שאסור לעשות אותם בהיריון, אבל יש להתייעץ עם רופא ולא להיות ניזונים משמועות. למעשה, טיפול שורש בהיריון הוא הליך בריא ותקין, ואין פסול מלבצע אותו, כמובן אלא אם יש מקרה חריג. למעשה, עדיף לבצע אותו בהקדם אחרת הסיבוך שלו עלול להיות חמור יותר מלבצע אותו בזמן ההיריון. למידע נוסף – טיפולי שורש.

 

צילום רנטגן בהיריון

חשוב לציין שצילום רנטגן במהלך ההיריון עלול להיות מסוכן לעובר, לכן רופאי שינים מנסים להימנע ממנו כמה שיותר. בדרך כלל מבצעים צילום רנטגן לפני טיפול השורש כדי לבדוק מה חומרת המצב ומה הדחיפות של ביצוע הטיפול. ישנם מקרים חריגים שבהם יש חובה לבצע צילום רנטגן, ואז רופא השיניים ישתמש בכל סוגי ההגנות הנדרשות כדי לשמור על העובר ועל האישה – ולכן אין חשש אמיתי גם במקרים אלה.

 

טיפולי שורש – כמה מסוכן לדחות אותם?

טיפול שורש שדוחים אותו כיוון שאתם חושבים שהוא מפחיד, מסוכם, לא נעים, אין לכם זמן, אתם לא אוהבים רופאי שיניים – או מכל סיבה שהיא, יהפוך בהמשך הדרך לעקירה. טיפול שורש זה הרגע האחרון לפני העקירה, לכן חשוב לתפוס אותו בזמן ולמנוע מהמטופל סבל גדול יותר, ולמעשה להימצא ללא שן – פגע אסתטי ובריאותי. חשוב שתתייעצו עם רופא ולא תחליטו לדחות טיפול בגלל סיבה סתמית.

 

להתייעץ עם רופא מקצועי – ההמלצה בטובה ביותר

חשוב לנו להדגיש בעולם הרפואה יש הרבה יוצאי דופן – לכן לא ניתן לענות על שלאות כמו למי אסור לבצע טיפול שורש בצורה מדויקת וחד משמעית. אנו ממליצים לכם לפנות לרופא מומחה לתחום ששמעתם עליו המלצות, במידה ואתם במצב רגיש ואתם חוששים מהטיפול. כמו כן, אם אתם חולים במחלה מסוימת, בהיריון או בכל מצב אחר – כדאי לכם לנסות לברר מה עדיף – לדחות את הטיפול או לבצע אותו עם הגנה מיטבית, ועל כך רק רופא מקצועי יוכל לענות.

 

 סיכום

טיפולי שיניים הם חשובים ביותר ויש לברר יחד עם רופא האם אתם יכולים לעבור אותם, במידה ואתם במצב רפואי חריג – אל תחליטו על דעת עצמכם.

חיוך

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות
דנטל מדיקל סנטר
מהי אסתטיקה דנטלית?

ההתפתחות של ענף רפואת השיניים, מאפשרת מחקר גדול יותר של סוגי טיפולים שונים והפצתם לשוק. אחד התחומים שהתפתחו כתוצאה