נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

ניסור בטון מקצועי ב 5 שלבים

בטון

מי שאינו בקיא בתחום ודאי סובר כי לנסר בטון זו אינה משימה פשוטה. ובכן, הוא כנראה צודק. על מנת לנסר חומר עוצמתי כמו בטון נדרשת מיומנות, הכשרה ומקצועיות רבה כדי לבצע את העבודה בצורה בטוחה, יעילה ומדויקת.

 

אתם לא לבד

ניסור בטון, כאמור, אינו משימה היכולה להיעשות על ידי כל אחד. ברוב המקרים מומלץ ואף חשוב לפנות לגורם מוסמך ומקצועי, בעל נסיון ומיומנות בניסור בטון כדי לבצע את העבודה. ניסור בטון בצורה לא מקצועית ולא בטיחותית ומפוקחת עלול להוביל לעבודה לא טובה וחלילה גם לנזקים בגוף המנסר.

למידע נוסף אודות עולם הבטון וייעוץ לגבי עבודות ניסור או קידוח בטון, היכנסו לאתר ניסור בטון – המנסרים החזקים.

 

שלבי ניסור הבטון

ישנם חמישה שלבים הכרחיים לביצוע ניסור מקצועי:

 

בדיקה מקדימה

חכם עיניו בראשו. שלב בדיקת השטח ותכנון אסטרטגיית העבודה הינו חשוב מאוד מכיוון שהוא מונע סיבוכים לא צפויים לקראת הניסור ומבטיח עבודה יעילה ותקנית. כחלק משלב זה, יש לברר מהו סוג הבטון ועם איזה כלי עבודה מומלץ לנסר אותו.

בנוסף, יש לבחון האם החלק המיועד לניסור מהווה חלק קריטי ביסודות המבנה או במערכות חשובות אחרות (חשמל או מים לדוגמא).

 

אישורי ביצוע

בהמשך לסעיף הקודם, כאשר עבודת ניסור הבטון כוללת גם חלקים קריטיים ויסודיים אין להתחיל את העבודה ללא אישור של קונסטרוקטור מוסמך. בפרויקטים יותר גדולים, יש לספק אישורים נוספים כגון אישורי בנייה מהעירייה או ממהנדסים בשלל תחומים.

אין להתחיל בשום אופן את תהליך הניסור ללא אישורי הביצוע הרלוונטיים. יש לזכור שהם נועדו כדי לשמור על הביטחון של הפועלים ושל מי שישתמש במבנה בעתיד.

 

לבישת הציוד

מנסר בטון מקצועי יודע שלביגוד אותו הוא לובש לעבודה יש משקל רב (תרתי משמע). כדי לשמור על בטיחות המנסר, יש להתאזר במהלך כל עבודת הניסור בלבוש עבודה מלא (חולצה ומכנסיים ארוכים ונעלי עבודה), משקפי מגן וקסדה.

 

עם קצת עזרה מחברים

ניסור בטון מקצועי הוא ממש לא עבודה לאדם אחד בלבד. גם כאשר נדרש רק אדם אחד לביצוע עבודת הניסור, חשוב להקפיד שלצדו ינכח אדם נוסף שישמש כמפקח על תהליך הניסור.

תפקידו של המפקח יהיה לוודא שהעבודה נעשית לפי האסטרטגיה שהוכנה מראש, להזעיק עזרה במקרה הצורך וגם לוודא שאל שטח העבודה לא נכנסים אנשים שלא אמורים להיות שם ועלולים להפריע או להיפגע ממהלך העבודה.

 

עבודה בטוחה ומדויקת

אין למהר או "לחפף" במהלך ניסור הבטון. יש לזכור כי מדובר בחומר בעל התנגדות רבה ובציוד כבד ועוצמתי, אשר חשוב לתפעל בצורה אחראית, ערנית, איטית וכתוצאה מכך גם מדויקת ובטיחותית. חשוב גם להיות בהאזנה או בקשר עין עם המפקח במהלך הניסור.

מדרגות

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בעלי מקצוע