נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

כיצד עורך דין פשיטת רגל יכול לעזור?

עורך דין

הליך פשיטת רגל הוא, למרבה הצער, שכיח למדי בקרב רבים באוכלוסייה. על פי מחקרים, כעשירית מהאוכלוסייה מתמודדת בשלב כזה או אחר עם לשכת ההוצאה לפועל, התמודדות שעלולה להיות בעלת השלכות הרות גורל על חייהם של המצויים בחובות כבדים.

הניסיון לשרוד את הסופה המשתוללת בכוחות עצמכם עלול רק להחמיר את המצב, ועורך דין פשיטת רגל מקצועי ומנוסה יכול למנוע הרבה עוגמת נפש ולקצר את התהליכים בדרך לדף חדש.

 

פשיטת רגל- רגע קשה, אך לא סוף העולם

אין ספק שעבור רבים, כניסה להליך פשיטת רגל היא בגדר הגעה לתחתית הבור. ואכן מדובר במצב אליו מגיעים בעיקר מחוסר ברירה וכאשר מוצו רוב האפשרויות הקיימות. אך פשיטת רגל, או חדלות פירעון ושיקום כלכלי, כפי שנקרא התהליך היום, היא גם פתח להתחלה חדשה.

מעורבותו של עורך דין פשיטת רגל בהליך מביאה לא רק לפתרון הטוב והיעיל ביותר הן עבור הלקוח החייב והן עבור הרשויות והנושים, אלא מקצרת משמעותית את הסחבת הבירוקרטית ומאפשרת ייצוג משפטי הולם ומקצועי שתורם בהתנהלות אל מול בית המשפט.

 

הגשת מסמכים

הליך פשיטת הרגל עשוי להיות מייגע למדי מבחינת מילוי המסמכים והטפסים הרבים הדרושים. טעות במילוי הטפסים או היעדר מסמכים במעמד הגשת הבקשות השונות, עלול להביא לדחייה משמעותית בהתקדמות ההליך ואף לביטולו במקרים מסוימים.

כל התרחישים הללו נחסכים מכם אוטומטית כאשר עורך דין פשיטת רגל מנוסה מטפל בתיק שלכם. הוא בקיא בכל רזי התחום ומבטיח הגשה יסודית ונכונה של כל החומר הרלוונטי מבלי לרדוף אחרי טפסים חסרים.

 

מזעור נזקים וביטול עיקולים

חלק מההגעה להליך פשיטת רגל ילווה בסנקציות כלכליות חריפות שמוטלות על בעל החוב, שכן הוא אינו עומד בהתחייבויותיו. הסנקציות עלולות לכלול עיקול נכסים, עיקול חשבון בנק ועד לשלילת רישיון הנהיגה.

ההגבלות החונקות הללו יכולות להתבטל במידה ואתם מלווים בעורך דין פשיטת רגל, שיכול להגיש בקשה לביטול העיקולים תוך שמירה על תנאי תשלום החוב, מה שמוריד מבעל החוב עול משמעותי.

 

ייצוג משפטי

אל מול מערכת המשפט, לצד הרשויות עימם מצוי בעל החוב והנושים להם הוא חייב, לא מומלץ להתמודד בכוחות עצמו. זוהי בהחלט אינה מלחמה שכדאי להילחם בגפך. עורך דין פשיטת רגל מספק ייצוג משפטי מקצועי ואסרטיבי אל מול הגורמים הרלוונטיים, ייצוג בדיונים אל מול לשכת הוצאה לפועל תוך שמירה על האינטרסים שלכם וקביעת תנאי החזר החוב בהתאם למצב הכלכלי הקיים, מבלי לגרום למשק הבית לקרוס לחלוטין במהלך החזרת החוב.

על אף שכר הטרחה שיש לשלם, היתרונות ברורים אל מול החסרונות שבשכירת שירותיו של עורך דין פשיטת רגל. חשוב כמובן לבצע סקר שוק בנושא, להבין את היכולת הכלכלית שבקבלת ייעוץ וליווי עורך דין, בחירת עורך דין מומלץ ומנוסה, עד לקבלת הפטר החוב והתחלת חיים חדשים.

עורך דין

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין
הבנת משמעותו של תיקון 190
הבנת משמעותו של תיקון 190

תיקון 190 הוא שינוי חקיקתי משמעותי שזכה לתשומת לב ועורר ויכוחים בין מומחים משפטיים וקובעי מדיניות. במאמר מפורט זה,