נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

פגיעת נזקי גוף? כך יש לפעול

עורך דין תביעות נזקי גוף

 בין אם מדובר על תאונת דרכים ובין אם על תאונת עבודה או כל תאונה אחרת כתוצאה מרשלנות, נזקי גוף הם תוצאה עגומה שהנפגעים משלמים עליה מחיר יקר. המאמר יבחן מהן דרכי הפעולה בעת פגיעת נזקי גוף.

 

מהם נזקי גוף וכיצד הם עלולים לקרות?

נזקי גוף הם תוצאה של פגיעה שהתרחשה כתוצאה מרשלנות או תאונה כמו: חבלה במדרכה, בבריכה, בים, בכביש, בבית של מכרים או בבית הפרטי, בבית מלון וכו'. כלומר, בכל מקום ציבורי או פרטי. מקרים כאלו הם מאוד נפוצים ולא מעט אנשים סובלים מהתוצאות שלהם. הם לא רק חשים בכאבים פיזיים ותהפוכות נפשיות אלא אף כאב כלכלי.

כלומר, הם עלולים להפסיד ימי עבודה, כושר ההשתכרות עלול להיפגע, ההוצאות הרפואיות והשיקומיות הן גבוהות ונגרמת להם עוגמת נפש. במילים אחרות, יש להם הרבה מה להפסיד ולכן הם צריכים לפעול.

 

כיצד פועלים במקרה של פגיעת נזקי גוף?

כמדובר על פגיעה כתוצאה מתאונה או רשלנות ניתן לתבוע נזקי גוף מהגוף או המקום בו התרחש הנזק ולקבל על כך פיצוי כספי על פי ההפסדים של הנפגע. למרות שהפגיעות הללו הן נפוצות, התביעות פחות כי הנפגעים נמנעים מלהתחיל בתהליכים משפטיים ארוכים.

ביחד עם זאת, תביעת נזקי גוף אצל עורך דין תביעות נזקי גוף היא הכרחית על מנת לקבל את הפיצוי המגיע לנפגע.עורך הדין הוא האדם שיסייע לנפגע להוכיח את הקשר הסיבתי בין מקור הפגיעה לנזק.

כלומר, אם אדם למשל מעד ברחוב מכיוון שבמדרכה היה בור או שיבושים אחרים וכתוצאה מכך הוא נפגע, הוא רשאי לתבוע את הרשות המקומית או ישירות את הקבלן ולהוכיח שהנזקים הם תוצאה של הפגיעה.

במידה ותלמיד נפגע מרשלנות בבית הספר יש לו ביטוח תאונות אישיות אותו ניתן לתבוע או להגיש תביעת נזקי גוף. במקרה של תאונת דרכים, כאשר אין לפוגע ביטוח חובה ולא ניתן לפעול על פי חוק הפלת"ד, יהיה ניתן להגיש נגדו תביעת נזקי גוף.

 

מה יש לעשות בזמן האירוע ולאחריו

על מנת להגיש תביעת נזקי גוף ולהוכיח את הנזק מומלץ לצלם את מקום האירוע מזוויות שונות ואת פגיעות הגוף ככל שיותר מוקדם להתרחשות האירוע. בעזרת התיעוד של המקרה תוכלו לקבל בקלות אישור מהמשטרה על התאונה, אישור מהמוסד הרפואי ומהביטוח הלאומי.

כלומר, הוא מקור חשוב לביסוס התלונה ותביעת המחדל. בנוסף, צריך לשמור את כל המסמכים הרפואיים מקבלת הטיפול הראשוני, אשפוזים, ניתוחים, פרוצדורות משלימות, תרופות ועד לטיפולי השיקום.

את התביעה מומלץ להגיש כמה שיותר סמוך למועד הפגיעה למרות שחוק ההתיישנות הוא שבע שנים. ככל שתתבעו יותר מוקדם, כך התהליך יסתיים מוקדם ותהיו זכאים לפיצוי שיאפשר לכם להתגבר על התוצאות הכלכליות העגומות שנגרמו לכם עקב התאונה.

עורך דין

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין
הבנת משמעותו של תיקון 190
הבנת משמעותו של תיקון 190

תיקון 190 הוא שינוי חקיקתי משמעותי שזכה לתשומת לב ועורר ויכוחים בין מומחים משפטיים וקובעי מדיניות. במאמר מפורט זה,