נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

פטור ממס – מה מוגדר כמחלה קשה

עציץ

חולים במחלות קשות חווים טראומות רבות וסובלים מקשיים שונים.

ישנן לא מעט השלכות בריאותיות, נפשיות וכלכליות שבאות לידי ביטוי בעקבות מחלות אלו.

אם חליתם לאחרונה במחלה קשה, כדאי שתבררו אם המחלה שלכם נמצאת ברשימת המחלות שמאפשרות פטור ממס הכנסה.

רוצים לדעת פרטים נוספים בנושא? קראו את השורות הבאות בהן יוצג בפניכם כל המידע שנחוץ לכם.

 

מדינת ישראל מעניקה הטבות לחולים במחלות קשות

לעיתים קרובות, אנשים שחולים במחלה קשה מוצאים את עצמם (ובאופן הגיוני לחלוטין) עסוקים בחולי ובקושי. הנסיעות המייגעות אל המרכזים הרפואיים והחיפוש התדיר אחר תרופות ומכשירים רפואיים גורמים ללא מעט חולים להשאיר את כל ענייני הבירוקרטיה בצד, לתקופה שבה הם יחלימו. ראוי לציין כי מדינת ישראל מעניקה הטבה משמעותית לאזרחים שהוגדרו כחולים במחלה קשה. הם עשויים לקבל זכאות לפטור ממס הכנסה בעקבות המחלה. כך שההמלצה לחולים אלו היא להסתייע בקרובי משפחה או אנשי מקצוע שיבררו עבורם האם הם פטורים ממס. במידה וכן, יתאפשר להם לחסוך לא מעט כסף שיוכל להיות מושקע בטיפולים רפואיים או קנייה של תרופות.

 

מיהם האנשים שיכולים לקבל פטור ממס הכנסה בעקבות מחלה קשה?

רשות המיסים מעניקה פטור ממס הכנסה עקב מחלה עבור חולים שיש להם אחוזי נכות מהמוסד לביטוח לאומי שעולים על -89.1%. אם טרם קיבלתם אחוזי נכות מטעם המוסד לביטוח לאומי, עליכם ליצור קשר עם מוקד השירות ולתאם וועדה שתבחן מה מצבכם ומהם אחוזי הנכות שמגיעים לכם.

 

אז אילו מחלות קשות מאפשרות קבלה וודאית של פטור ממס הכנסה?

חולים במחלת הסרטן יכולים לקבל פטור מידי מתשלום של מס הכנסה. כדי לעשות זאת, עליהם לשלוח אל המוסד לביטוח לאומי את כל המסמכים שמוכיחים כי הם חולים במחלה זו. שימו לב, יש 2 עובדות שכדאי שתדעו בנושא זה:

  1. אם אתם חולי סרטן, המוסד לביטוח הלאומי יעניק לכם 100% נכות באופן מידי (לאחר כמובן שיתקבלו כל המסמכים שמציגים כי אכן אתם חולים במחלה)
  2. חולי סרטן לא צריכים להגיע פיזית אל הוועדה (בדומה לחולים במחלות אחרות). מספיק לשלוח את המסמכים ולהמתין לתשובה מהמוסד לביטוח לאומי.

 

האם גם חולה סכרת יכול לקבל פטור ממס הכנסה?

חולים במחלות קשות אחרות כמו חולי סכרת אינם יכולים לקבל אחוזי נכות באופן מידי בדומה לחולי סרטן. חולי סכרת וחולים במחלות קשות אחרות, צריכים לבדוק מהו גובה אחוזי הנכות שלהם. רק במידה והם חווים סיבוכים עם נזקים בעלי השלכות חמורות שבאים לידי ביטוי בעקבות המחלה, הם עשויים לקבל זכאות לפטור ממס הכנסה.

 

לסיכום

חולי סרטן מוגדרים כחולים במחלה קשה. הגדרה זו מאפשרת להם לקבל פטור מתשלום מס הכנסה, בזמן שחולים במחלות קשות אחרות צפויים להתבקש ולבדוק את אחוזי הנכות שלהם כדי לבדוק את זכאותם להנחה.

שטרות של יורו

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא פיננסים
לחיצת יד
הכירו את אמות

משרד להשכרה הוא האופציה המועדפת ביותר עבור מי שמחפש פרטיות מוחלטת יחד עם יתרונות נוספים הקיימים במתחמי עבודה שיתופיים.

חיפוש בניירות
מי מומחה להחזרי מס?

חלק מאזרחי המדינה כבר מודעים לעובדה שבכל סוף שנת מס יש לבדוק האם מגיע החזר מס ממס ההכנסה. מדובר