נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

חמישה פריטים שחייבים להיות בפינת העבודה שלכם

שידת מגירות

בשנים האחרונות, בפרט מאז מגפת הקורונה, עלתה חשיבות פינת העבודה הביתית. אנשים רבים עברו לעבודה מהבית או לעבודה במודל היברידי, שיש לה יתרונות רבים – נוחות, חיסכון בזמן, יש מי שיגיד שהיא גם יעילה יותר. עם זאת, היא מחייבת אתכם לרהט לעצמכם פינה ייעודית בבית שתאפשר לכם לעבוד בנוחות. מה צריך להיות בפינת עבודה? 

בין אם יש לכם אפשרות להקדיש לה חדר שלם, ובין אם אתם צריכים למקם אותה בחצי חדר או אפילו בשטח מת בסלון, אין ספק שפינת העבודה שלכם היא מקום חשוב בבית, שכן אתם מבלים בו שעות רבות. מה הופך את פינת העבודה לנוחה? הנה כמה פריטים חיוניים שאסור לוותר עליהם.

 

שולחן עבודה

שולחן עבודה זה הבייסיק. אפשר לוותר על כל מה שיופיע בהמשך המאמר ולהמשיך לעבוד (אם כי לא כדאי) אבל בלי שולחן – פשוט אי אפשר. חשוב להקפיד על שולחן בגודל נכון, שמצד אחד יאפשר לכם להציב מסך נוח ואת כל חומרי העבודה שאתם משתמשים בהם בו זמנית, ומצד שני לא יסתום את חלל החדר. למרבה המזל, לרוב אין קושי להשיג שולחן בגודל הנכון. פינת עבודה של לילך למשל, תאפשר לכם לבחור מבין מגוון גדלים שונים של שולחנות עבודה.

 

מדפים או כוננית לספרים

השם כוננית מעט מטעה כי לא חייבים דווקא ספרייה של ממש, אבל בחלל המוקדש לעבודה חשוב לוודא שיהיו מספיק מדפים. כמה? כל אחד בהתאם לסוג העבודה שלו, יש מי שעובד עם יותר ספרים או חומר מודפס ויש מי שפחות, אבל לרוב צריך לפחות שני מדפים או כוורת תליה אחת.

 

כיסא מצוין

מעבר לריהוט שעליו מניחים את חומרי העבודה או המחשב, מומלץ לדאוג שהריהוט שעליו יושבים יהיה נוח, איכותי ומותאם לישיבה ממושכת. לא מומלץ לשבת שמונה שעות על כיסא של פינת אוכל. שמירה על בריאות הגב והרגליים מחייבת אותנו להקפיד לרכוש כיסא משרד שיתמוך היטב בישיבה שלנו.

 

שידת מגירות

שידת מגירות, או שידת מדפים סגורה, היא כלי מצוין ונוח מאוד לאחסון פריטים שימושיים שונים לפינת העבודה שלנו, למשל – דפי כתיבה, עטים, מדבקות, וכמובן – מקום לאחסן בו מסמכים או קלסרים שלא הייתם רוצים להראות לכל העולם. בנוסף, שידת מגירות מקלה על הצורך לשמור על שולחן עבודה נקי ומסודר.

 

תוספות לתחושה ביתית

אם עד עכשיו דיברנו על מה שצריך כדי להצליח לעבוד, עכשיו נזכיר גם את מה שלא פחות חשוב – מה שצריך כדי שיהיה נעים לעבוד. פנקו את עצמכם בעציץ ירוק, תמונה נאה על הקיר, פסל חמוד שיוצב על שולחן הכתיבה. כמובן, לא צריך למלא את שולחן הכתיבה בקשקושים, שכן בלגן לא תורם לעבודה טובה יותר, אבל התוספות הקטנות, כשהן במידה, מנעימות את הזמן בעמדה ונותנות תחושה טובה.

שידת מגירות

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא רהיטים