נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

קבוצות רכישה: הזדמנות או תרמית

אנשים מחכים לקניית נכס

החלטתם לרכוש דירה בבניין חדש שזה עתה נבנה ואתם תוהים איך לעשות זאת? שמעתם על האפשרות של קבוצות רכישה ואתם מתלבטים האם זו אפשרות שיכולה להיות רלוונטית וכדאית עבורכם? על כך במאמר שלפניכם.

מה זו בכלל קבוצת רכישה ואיך זה עובד?

אם כבר ראיתם מספר אופציות והתרשמתם מ- פרויקטים חדשים בחדרה למשל, או אם כבר בחרתם, פחות או יותר, את הדירה החדשה שבה אתם מעוניינים, ברור מדוע אתם תוהים מה זו קבוצת רכישה והאם זה יתאים לכם. קבוצת רכישה היא קבוצה של אנשים אשר מתאגדים ביחד, פונים אל הקבלן ולמעשה קונים ממנו בבת אחת את כל הדירות בבניין.

מבחינת הקבלן זו עסקה נהדרת כי הוא לא צריך להיות עסוק במכירת הדירות או בחשש שאולי הוא לא יצליח למכור את כולן. מבחינת חברי קבוצת הרכישה זו אפשרות לא רעה בכלל, כיוון שכאשר מדובר על קבוצה של אנשים שקונים את הבניין כולו, כמובן שיש מקום למיקוח ולמחירים טובים יותר. עם זאת, לא לכל אחד זו אפשרות שיכולה להתאים כי זה מאוד תלוי בחברי הקבוצה וגם בתנאים שמקבלים.

קבוצה של אנשי נכסים
קבוצה של אנשי נכסים

איך לבחור קבוצת רכישה?

חשוב לדעת שיש הרבה מאוד סוגים של קבוצות רכישה ובימינו גם לא פשוט להצטרף לכל קבוצה כזאת. לכן, מעבר לכך שאתם צריכים לבחון את הדירה עצמה ולראות האם היא באמת יכולה להיות הטובה ביותר עבורכם מתוך כל הדירות החדשות בחדרה, כדאי גם לבדוק מיהם חברי קבוצת הרכישה.

האם אלה אנשים שיש לכם דברים משותפים איתם? האם יש עדיין מקום בקבוצת הרכישה? והאם הקבוצה תקבל אתכם ללא כל בעיה? רק כאשר יהיו לכם כל הפרטים הללו תוכלו להתחיל להתקדם לעבר היותכם חלק מקבוצת הרכישה, אז למה אתם מחכים? כדאי לברר כל מה שאפשר מראש שכן בצורה כזאת תוכלו לקדם את העניינים שלכם ולבחור את הדרך הנכונה לכם לרכישת הדירה החדשה שתמיד רציתם.

 

כמה באמת תהיו מוכנים להשקיע בנכס החדש?

מעבר לשאלה האם אתם רוצים לקנות דירה חדשה כחלק מקבוצת רכישה או לא, כמובן שכדאי יהיה גם לחשוב על שאלה כמה אתם מוכנים להשקיע. בנקודה הזאת כדאי להזכיר גם את האפשרות לפנות אל חברת נדל"ן מקצועית, שכן חברות נדל"ן יכולות לעזור לכם למצוא בקלות רבה יותר את הנכסים המתאימים לכם.

מה שכן, בדקו לאיזו חברת נדל"ן אתם פונים, כי כפי שלא הייתם מזמינים שירות מכל חברת מוניות לנתב"ג, כך גם לא כל חברת נדל"ן תוכל להתאים לכם. לקנות דירה זה עניין מרגש אך הוא גם מאוד מלחיץ רבים מאיתנו מבחינה כלכלית. לכן, אם אתם רוצים להגדיל את הסיכוי שלכם לעשות עסקה טובה ולצאת מרוצים, כדאי שתתייעצו עוד היום עם אנשי הנדל"ן הכי טובים שיש בארץ.

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא נדל"ן
שעון בית ומטבעות
3 טיפים לבחירת מתווך

רבים מאתנו שמעו על המקרה המצער שאירע לזוג צעיר שרכש דירה בתל אביב לפני כמה ימים באמצעות מתווך. מקרה