נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

רשלנות רפואית כתוצאה מעקירה בצבא

רפואה ראשית

כחיילים בצה"ל אנו מצפים שידאגו לנו ויספקו לנו שירות רפואי מצוין, אך לצערנו זה לא תמיד המצב. חיילים רבים סובלים ממקרים של רשלנות רפואית שגורמים להם לנזק רב בעתיד, במיוחד כאשר מדובר בעקירות שיניים, הליך רפואי נפוץ שחיילים צריכים לבצע במהלך שירותם. אך חשוב שתכירו את זכויותיכם ותדעו כי אתם יכולים לתבוע בגין רשלנות רפואית, גם בעודכם חיילים. נסביר כאן כל מה שצריך לדעת בנושא.

 

 

מהי רשלנות רפואית בתחום רפואת השיניים?

רשלנות מסוג זה מתקיימת כאשר מטופל ברפואת שיניים נפגע באמצעות מתן טיפול שאינו תואם את סטנדרט הטיפול. כמו שניתן להטיל אחריות על רופאים או גורמים רפואיים אחרים ברשלנות רפואית, כך ניתן גם לעשות כלפי רופאי שיניים, כנ"ל לגבי מנתחי פה ואורתודונטים.

 

 

מתי ניתן לתבוע במקרה של רשלנות כזו?

על מנת שאכן יהיה סיכוי שהתביעה שלכם תתקבל על ידי בית המשפט, עליכם לוודא כי אכן תוכלו להראות את הנקודות הבאות:

  1. קיומם של יחסי רופא שיניים-מטופל – בדרך כלל לא קיימות עובדות שנויות במחלוקת, וכל מה שצריך זה להוכיח אותו.
  2. מה הוא סטנדרט הטיפול הרפואי שהתאים לנסיבות שהתקיימו, וכיצד הוא הופר ע"י הגורם הרפואי – רמת וסוג הטיפול אותו היה נותן רופא שיניים מיומן בקהילה הקרובה לרופא באותן נסיבות טיפול. הדבר יכול להיקבע על ידי גורם רפואי מומחה אחר. מומחה זה הוא לרוב איש מקצוע בתחום בעל ניסיון עם סוג ההליך סביבו עוסקת התביעה. לכן, אם אתה תובע את רופא השיניים בגלל סיבוכים בעקירת שיניים, העד המומחה יהיה רופא שיניים שביצע הליך זה בעבר.
  3. אופי והיקף הפציעה של המטופל – חשוב לבחון את חומרת הפגיעה לפני הגשת תביעה. אם הפגיעה קלה, כמו כאבים ואי נוחות זמניים, גם אם היא נגרמה על ידי רשלנות, יתכן שזה לא שווה את הזמן וההוצאה הכספית של הגשת תביעה. יש לוודא כי אכן תוכלו להוכיח כי התבצעה פגיעה חמורה ושנגרם נזק בלתי הפיך.

 

מה ניתן להגדיר כרשלנות רפואית בצבא?

ניתן לתבוע עבור רשלנות רפואית בצבא רק אם נגרם נזק במהלך השירות הצבאי או כתוצאה מהשירות הצבאי. ישנה רשימה של מקרים ומחלות שעליהן קיימת תקופת התיישנות של שלוש שנים שבמהלכה ניתן להגיש תביעה.

 

 

מה לעשות במקרה של רשלנות רפואית?

במקרה כזה יש לפנות לעורך דין, רצוי לבחור עורך דין בעל ניסיון בתחום של תביעות רשלנות רפואית וספציפית בצבא. עורך דין שמתמחה בתחום ידע להנחות אתכם במהלך התהליך, יסביר לכם אילו מסמכים תצטרכו לספק, ויוכל לעזור לכם לקבל מצה"ל את הפיצוי שמגיע לכם בגין הנזק הרפואי שנגרם לכם.

תוכלו לשכור את שירותיו של עו"ד דוד פייל שמתמחה בתחום – https://www.df-law.co.il.

רפואה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בריאות ורפואה
חרדה
מטפל בחרדות בנתניה

חרדה נחשבת לאחת התופעות הנפוצות של המאה ה 21. ע"פ הערכות, מדובר בעשרות אלפי בני אדם אשר סובלים מחרדה.