נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

שלוש סדנאות לא שגרתיות לחיילים

חיילים

בין פעילות מבצעית אחת לשניה חשוב לעצור רגע ולחשוב איך אפשר להפחית את הלחץ והמתח אותו חווים החיילים בשגרת היום יום. מודעות לסטרס הנפשי איתו מתמודדים החיילים וסדנאות להפתחתו לא רק שיועילו לחיילים עצמם לסגל כלים להתרגעות ושקט נפשי, אלא גם יעצימו את הריכוז והיעילות במהלך הפעילויות המבצעיות השונות. 

 

העשרה וסדנאות לחיילים

חיילים בכל תפקיד ובכל חייל חווים פעמים רבות סטרס ולחץ נפשי בגלל אופי השירות הצבאי, המרחק מן הבית, הבעיות האישיות וההתמודדות עם האתגרים שהתפקיד שלהם מציב להם. מסיבה זו חשוב להעניק לחיילים הצעירים הפוגה בריאה ושחרור מהמתחים.

חיילים

שלוש סדנאות לא שגרתיות לחיילים

כדי לאפשר לחיילים הפוגה פיזית ונפשית מן המאמצים שהם משקיעים בהגנה על מדינת ישראל, מומלץ לארגן מדי פעם סדנא מעשירה שתעניק לחיילים הצעירים מרגוע פיזי ונפשי מן הפעילות המבצעית, יעניק להם אנרגיה וכוחות וגם כלים להתמודדות עם לחצים ומתחים הנגרמים להם עקב השירות הצבאי. שלוש הסדנאות המומלצות הן בישול,  יוגה וגם מיינדפולנס לחיילים.

 

סדנאות בישול לחיילים

תהליך הבישול ידוע כמרגיע וממקד, המגע עם חומרי הגלם וההתנסות במרקמים וטעמים שונים מהנה מאד ומאפשרת אתנחתא בין פעילות כזו או אחרת. במהלך סדנאות הבישול ניתן ללמוד כיצד להכין מנות טעימות כמו פסטות, שקשוקות, מאפים, קינוחים, לחמים, לגבן גבינות ועוד ועוד. אין זה משנה מה מכינים העיקר שזה כולם ביחד, נהנים ומבלים, והכי חשוב, נהנים מהטעמים.

 

סדנאות יוגה לחיילים

יוגה הינה הדרך לאזן את הגוף ואת הנפש באמצעות התעמלות. היוגה מאמנת את הגוף להיות רפוי ומשוחרר יותר, גמיש יותר, חזק יותר ורגוע יותר. היוגה מצויינת כדי למתוח את השרירים ולהרפות את הגוף לאחר מאמצי אימון רבים, להרגעת הגוף והנפש, לשפר את הגמישות, הריכוז והמיקוד.

החיילים אשר עוברים אימונים מפרכים ולעיתים קרובות סובלים מסטרס נפשי, ואשר במהלך שירותם זקוקים לשיפור יכולות הריכוז שלהם יכולים להפיק תועלת רבה מאד מתרגול יוגה לעיתים תכופות.

סדנאות יוגה

סדנאות מיינדפולנס לחיילים

מיינדפולנס הוא עשייה מתוך תשומת לב. תרגול מיינדפולנס מאמן את הגוף ואת הנפש לפעול מתוך כוונה וללא הסחות דעת. כאשר אתם אוכלים, קוראים, עובדים או יוצרים מתוך כוונה ומתוך שימת לב אתם חווים את הפעולה במלואה ונמצאים בתוך הרגע בצורה המיטבית ביותר.

חיילים צריכים להיות מאד ממוקדים בעבודתם ומאוד ממוקדים ברגע, לכן אימון מיינדפולנס יכול להועיל רבות לחיילים בכל מקצוע ובכל חייל ולאמן אותם להתעלם מהסחות דעת מיותרות בזמן שהם מרוכזים בפעולתם.

 

לסיכום

סדנאות הינן דרך מצויינת להפוגה מן המתחים בין פעילות מבצעית אחת לשניה, לאפשר לחיילים לרכוש כלים להתמקדות, לשחרור לחצים, דרכים בריאות להתרגע ולהרגע ולאפשר גם לגוף שלהם מרגוע מהאימונים הפיזיים. בישול, יוגה ומיידנפולנס הן הסדנאות המומלצות ביותר לחיילים בכל תפקיד.

חיילים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי
איך נשמור ביחד על כדור הארץ
איך נשמור ביחד על כדור הארץ

שמירה על כדור הארץ היא אחת מהאתגרים הגדולים שאנו ניצבים מולם בעידן הנוכחי. עם עליית טמפרטורות החממה, החימום הגלובלי

ניתוח ירך
4 טיפים להתאוששות מניתוח ירך

התאוששות מניתוח ירך יכולה להיות מורכבת, היא דורשת מחוייבות והשקעה בשביל שהניתוח המורכב יצליח. לכאורה לאחר הניתוח הבעיה נפתרה,