נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

כיצד מתבצע תהליך ייעוץ משכנתא?

פגישה

מעוניינים להתחיל תהליך קבלת משכנתא והמליצו לכם רבים להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתא? חשוב שתכירו את התהליך שאתם עומדים לעבור ומה מחכה לכם בדרך.

 

יועץ משכנתאות

כאשר ניגשים לבקש משכנתא מהבנק נדרשים להגיש הרבה טפסים ומידע אודות מבקש הבקשה והנכס שעתיד להיות פיקדון עבור ההלוואה. בהמשך לכך, תותאם תוכנית, מסלול, משכנתא שיכלול החזרים חודשיים, תקופת הלוואה, ריבית ודברים נוספים. על מנת שאנשים ידעו שהם אכן מקבלים הצעה טובה, וגם סיוע בבחירת ההצעה המיטבית, ישנם אנשי מקצוע שהם יועצי משכנתאות אשר מתמחים בתחום ומסייעים לכל דורש לקבל משכנתא איכותית ומותאמת.

 

פגישת היכרות ראשונה

כמו כל תהליך של נותן שירות השלב הראשון בתהליך ייעוץ משכנתא הוא שיחת היכרות אשר בה מברר היועץ מה המצב הפיננסי של המבקש, מה הוא צריך, מה הוא רוצה וגם מה הוא יכול. כל פרט אשר רלוונטי לעסקת המשכנתא כדוגמת הכנסה חודשית נוכחית וצפויה, מחיר הנכס, באם קיימות משכנתאות נוספות ואפילו באיזה בנק נמצא הלקוח, רלוונטי וחשוב שיימסר בפגישה הראשונה.

 

גיבוש תוכנית מותאמת

לכל מבקש משכנתא יש יכולות שונות, בקשות שונות ואפשרויות שונות לגמרי ולכן, שיחת ההיכרות הכרחית על מנת להתקדם לשלב הבא בו מגבש היועץ תוכנית המותאמת ספציפית למבקשי המשכנתא. התוכנית כוללת התייחסות להחזר החודשי האפשרי והרצוי, ריביות, יכולת של השתתפות עצמית וכו'. חשוב להגיע לשיחות ולהתמקחויות עם הבנקים כשיש ידע מספק על מה בכלל אפשר להסכים עם הבנק ומה לא אפשרי כלל.

 

קבלת הצעות והתמקחויות

יועץ משכנתאות בשרון, במרכז או בכל אחר בארץ, ממשיך משלב התוכנית למשא ומתן עם בנקים במטרה להשיג כמה שיותר הצעות למשכנתאות. כמובן שכל זאת חייב להישאר בגבולות התוכנית שהכין מראש היועץ באתם לצרכים וליכולות של מבקשי המשכנתא. כאשר יש המון הצעות ניתן להתמקח יותר בביטחון, לצמצם כאלו אשר לא משתלמות, ולהרגיש בטוחים יותר שנבחרה המשכנתא הטובה ביותר.

 

חתימה ויציאה לדרך

לאחר שנבחרה המשכנתא הטובה ביותר עם מסלול משתלם שסביר להניח כי גם חסך הרבה כסף למבקש המשכנתא, מתקדמים לשלב החתימה והתחלת התשלום על המשכנתא. גם כאן, באם יש צורך, יוכל היועץ ללוות על מנת לוודא שהכל מתנהל כראוי וכי הלקוח באמת מקבל את מה שהוא צריך והוסכם. באם בהמשך יהיה צורך במחזור משכנתא לאור התפתחות האירועים, ניתן לשכור את שירותיו בשנית ולטפל בפערים.

תהליך ייעוץ משכנתאות חייב להתחיל בשיחת היכרות בה מצהירים כוונות ומבינים מה הן האפשרויות העומדות מול המבקש לצורך מיקוח עתידי. לאחר שלב זה יתחיל היועץ לקבל הצעות מכל מיני בנקים על מנת שיהיה לו מבחר גדול לבחור ממנו את המסלול הטוב ביותר עבור הלקוח. מרגע שנבחר המסלול נדרש המבקש לחתום על המשכנתא, לקנות את הנכס ולהתחיל להחזיר את מה שלווה.

 

מטבעות ובית

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא פיננסים
לחיצת יד
הכירו את אמות

משרד להשכרה הוא האופציה המועדפת ביותר עבור מי שמחפש פרטיות מוחלטת יחד עם יתרונות נוספים הקיימים במתחמי עבודה שיתופיים.

חיפוש בניירות
מי מומחה להחזרי מס?

חלק מאזרחי המדינה כבר מודעים לעובדה שבכל סוף שנת מס יש לבדוק האם מגיע החזר מס ממס ההכנסה. מדובר