נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

3 הדרכים לזיהוי נזילה של מים בדירה

שרברב

התעוררתם בבוקר, הכנתם כוס קפה, התיישבתם בספה בחיוך והסתכלתם על הקיר, החיוך ירד – היא שם, הנזילה. הקיר רטוב, יש ריח של טחב ואתם מתבאסים מהיום שהתחיל בצורה כל כך יפה, לסאגה של טיפול בנזילה ורטיבות. נסו לנשום עמוק, כי יש כמה סימנים שתוכלו להשתמש בהם כדי לזהות נזילה ולפתור אותה ביעילות. וכן, יש כמה דרכים לאיתור של נזילה וזיהוי שלה, מלבד קיר רטוב. הנה הדרכים לזיהוי נזילה של מים בדירה שלכם.

 

כתמים כהים ושחורים

רטיבות במקומות כמו רצפות, תקרות ומרצפות נראים כמו כתמים. את אותם כתמים תוכלו למצוא בעל צבע ואופי כתמתם יותר מצבעו המקורי של הקיר, המרצפות והתקרה, זה אמור לעלות להם חשד שאכן מדובר בנזילה.

בשלב מאוחר יותר של התפתחות החיידקים, אתם כבר ממש תוכלו זאת בעין כי הכתמים הופכים להיות שחורים על גבי הקירות. בשלב הזה עליכם לפעול במהירות ויעילות, אומנם זה עוזר לכם לצורך גילוי נזילות מים אך כנראה שמדובר כבר על שלב מתקדם מאוד של הבעיה.

 

התנפחות והתקלפות צבע וטיח

עוד אפקט נוסף שנראה לעין הוא למעשה התנפחות של הקירות, הרצפות והקירות כתוצאה מהרטיבות, מכיוון שהם ספוגים במים. לעיתים לא ניתן לראות זה בבהירות מלאה, אך זה הוא סימן לכך שייתכן ויש לכם רטיבות ועליכם לבדוק זאת בהקדם.

מלבד זאת, מים גורמים לדבק במדביק את הצבע ואת הטיח לקירות וגם לתקרה לאבד את הדבקות שלו, מה שיגרום לטיח ולבצע להתקלף. אם אתם מתחילים לראות קילוף של הקירות, או התקרה, עליכם לבדוק האם מדובר בנזילה ולבצע איתור נזילה בצנרת.

 

ריחות לא נעימים ופגיעה בבידוד תרמי

ריחות לא נעימים מעידים על כך שמשהו פה רקוב. הריחות לא נעימים נוצרים בעקבות הנזילה ולהם יש ריח של עובש או ריקבון, למעשה זה ריח של בטריות וגידולים בקטריאליים והם מופיעים בסביבה של לחות. אם יש לכם חדר שמדיף ריחות כאלה, חשוב מאוד לטפל בזה בהקדם כי דבר זה מצביע על התפתחות בקטריאלית שמסוכנת לבריאות.

רטיבות גורמת לפגיעה במערכות הבידוד בתרמי המצוי בקירות, דבר זה מורגש כאשר יש קושי לקרר את הבית בקיץ או לחמם אותו בחורף. במקרים כאלה, עליכם לחשוד שיש רטיבות הגורמת לבעיה זו ולברר עם איש מקצוע האם מדובר ברטיבות. מעבר לנראות, מדובר במפגע בריאותי שעלול להזיק לכל בני הבית.

 

לסיכום

כאשר נזקי המים נוצרים כתוצאה מהצפה, אל תדאגו, לרוב לא תפספסו אותה, יהיה ניתן לספק מספיק מים ללא מקור ניקוז וזו בעצם ההתראה של טיפול בבעיה. נזקי המים לרוב הם נזקים הדרגתיים, אך חשוב להבין שהם הולכים ומתגברים ככל שלא מטפלים בבעיה. סימנים כמו כתמים כהים ושחורים, התנפחות והתקלפות של צבע וטיח, ריחות לא נעימים ופגיעה בבידוד התרמי יכולים לעזור לכם במשימה ולגרום לכם לחשוד שאכן מדובר בנזילה.

שרברב

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא לבית ולגינה
חלל ביתי
3 יתרונות בקולט אדים בדירה

במשך השנים האחרונות אנחנו יכולים לראות טכנולוגיות מהפכניות ביותר נכנסות לבית שלנו ומשדרגות משמעותית את אורח חיינו. לעיתים, אין