נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

4 דברים שכדאי לדעת לפני רכישת קרוואן

גְרוֹר

קרוואן הוא כלי רכב בו ניתן ללון ובו זמנית לנוע ממקום למקום. ישנם גם קרוואנים המשמשים למגורים בלבד וקרוואנים לחופשה. אם אתם רוכשים קרוואן למטרה מסוימת חשוב קודם כל לדעת כמה דברים – על כך במאמר הבא.

 

1 – קרוואן למטרת מגורים

השקעה בקרוואן לצורך מגורים היא השקעה שכל אחד צריך לעשות בהתאם לתקציב שלו. אם משווים בין דירה לקרוואן ייתכן שיהיה זול יותר לרכוש קרוואן אך לא תמיד. הסיבה לכך היא המיקום של הקרוואן ומידת ההשקעה בו. יש לקחת בחשבון גם את ההוצאות השוטפות לאחזקת הקרוואן ולהשוות אותן להוצאות השוטפות של דירה.

אנשים רבים בוחרים לרכוש קרוואן מכיוון שהם רוצים לגדל את ילדיהם בטבע או מטעמי נוחות ומחיר. לכן עשו את השיקולים הרלוונטיים לכם.

 

2 – קרוואן למטרת חופשה

כשהמטרה העומדת לנגד עיניכם היא חופשה אין צורך לרכוש קרוואן אלא אם אתם יוצאים לחופשות בתדירות גדולה. ראשית, תצטרכו להעמיד אותו במקום חנייה גדול כאשר הוא אינו משמש אתכם ושנית לדאוג לטיפולים ותחזוקה שוטפת. גם במהלך החופשה תצטרכו להתחבר לצנרת כדי שיהיו לכם מים למקלחת ולשירותים ולהתחבר לגנרטור כדי לקבל חשמל. כאשר יוצאים לחופשה תמיד עדיף לקחת קרוואן להשכרה ולחסוך בהוצאות נוספות.

קרוואן כזה יהיה בדרך כלל ליד חוף הים או האגם, מחובר למים וחשמל וכולל מיטות נוחות, מטבחון, חיבור לגז, פינת ישיבה, הצללה, פינת מנגל, מקרר קטן, מקלחת ושירותים. לפיכך, הוא יספק לכם את כל מה שצריך בחופשה. יתרה מכך, הילדים יוכלו להתרוצץ בשטח ללא דאגות ולהרעיש, תוכלו גם להביא את הכלב שלכם – דברים שלא ניתן לעשות בבית מלון בחופשה!

 

3 – קרוואן נגרר לטיולים

אם אתם בכל זאת רוצים לרכוש קרוואן נגרר לטיולים חשוב שתדעו שבחירת קרוואן לא נעשית כמו בחירת רכב רגיל. צריך לדעת מהו הדגם האופטימלי בשבילכם והיכן לרכוש אותו.  שנית, מדובר על קרוואן מיובא בדרך כלל ולכן הוא צריך להיות מותאם לארץ. כלומר, צריכה להיות לו אחריות בארץ וחלפים שניתן לרכוש כאשר מבצעים תיקונים.

ככל שתתחזקו אותו בצורה מיטבית, כך הוא גם ישמור על ערכו. בנוסף, יש לקחת בחשבון לכמה אנשים הוא מיועד, האם צריך שיהיו בו מיטה זוגית ומיטת קומתיים, האם ניתן לפתוח ולסגור בקלות את המיטות ופינת הישיבה והאם הוא רחב מספיק עבורכם. בנוסף, יעניין אתכם גם לדעת מה המשקל של הקרוואן כי תצטרכו לגרור אותו ברכב שלכם.

 

4 – התאמת הקרוואן לצרכים שלכם

לסיכום, לפני שרוכשים קרוואן צריך לדעת גם מה השינויים שתרצו לבצע בקרוואן כדי שיתאימו לכם. האם תרצו להוסיף לו מקלחת חיצונית, להתקין חיבור לגז ולגנרטור, האם תסתפקו במילוי מיכל המים או תרצו להתחבר לצנרת בחניון ועוד. כל אלו הן החלטות שיש לקבל לפני הרכישה.

גְרוֹר

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא רכב
תיקח מונית
סיבות לקחת מונית לנתב"ג!

נסיעה במונית מהווה פתרון נוח ויעיל לנסיעות בעיר, או לשדה תעופה. משתמשים רבים נהנים מהיתרונות של השירות, כוללים מי

רכיבת שטח
איך בוחרים טרקטורון?

בחירה של טרקטורון צריכה להיעשות תוך היכרות מעמיקה עם התחום. מי מכם שמעוניינים לרכוש טרקטורון לראשונה בחייהם, צריכים לדעת