נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

4 דרכים לשמירה על ניקיון המזגן לטווח ארוך

דרכים לשמירה על ניקיון המזגן לטווח ארוך

המזגן הביתי שלנו הוא אחד מהמוצרים החיוניים ביותר לשמירה על טמפרטורה נעימה בבית. הוא מאפשר שליטה ושינוי של הטמפרטורה בכל שלב ביום, ותורם לחיסכון בכסף ובזמן רב. רבים מהמשתמשים במכשיר לא מודעים לחשיבות של ניקיונו, מה שעלול לפגוע בתפקוד שלו ובאיכות האוויר שהוא מספק. כך תעשו זאת בצורה הטובה ביותר.

 

1. הזמנת מומחה לניקוי מזגן

כיום ניתן לנקות את המזגן ממש ללא מאמץ. פשוט הזמינו איש מקצוע המתמחה בניקוי וחיטוי מזגנים, שיעניק לכם שקט נפשי בכל הקשור לאיכות האוויר שאתם נושמים. ניתן למצוא מומחים לניקוי המזגן באמצעות שיטוט מהיר באינטרנט או באתר ac clean air.

שירות ניקוי המזגנים כולל הגעה של בעל המקצוע עד הבית וביצוע חיטוי יסודי של כל חלקי המכשיר על ידו. על מנת לוודא שאכן תישארו עם מזגן מצוחצח בסוף הטיפול, המומחה ינתק כל חלק, ויוודא שאכן בוצע ניקוי מלא גם בחלקים הפנימיים של המזגן. לאורך הטיפול ייעשה שימוש בחומרי ניקוי ייחודיים המיועדים רק לטיפול במזגנים.

2. שטיפת פילטרים

שאלתם את עצמכם פעם כיצד בעצם מתבצעת פעולת סינון האוויר במזגן שלכם? התשובה לשאלה זו היא  – באמצעות הפילטרים, שהם מסנן פנימי אשר ניתן לשלוף מתוך גוף המכשיר. הפילטר הוא המסנן האחרון מבין שורה של חלקים, שמטרתם היא שיפור איכות האוויר הנפלט מהמזגן.

מדובר ברשת צפופה במיוחד העשויה מחוטי ברזל דקים, אשר דרכה יוצא האוויר אל חלל החדר. הרשת מונעת מאבק וחלקיקים שונים הנמצאים באוויר להיפלט החוצה, אוגרת אותם, ולעיתים נסתמת ובמקרים קיצוניים גם נפגעת כתוצאה מכך. על מנת לאפשר פעילות תקינה של הפילטרים, מומלץ לשלוף אותם מתוך גוף המכשיר ולנקות אותם ידנית במקלחת או בכיור. לאחר שהוסר הלכלוך, הניחו את הפילטרים לייבוש, וכעבור שעה הכניסו אותם חזרה למזגן.

 

3. שימוש יעיל במזגן

ככלל, חשוב מאוד לבצע שימוש מושכל ונכון במכשיר. יש לכך מספר סיבות המשפיעות על תקינות המזגן, איכות האוויר שאתם נושמים ועלות השימוש. במידה ונבצע במזגן שימוש חסר הבחנה ולא נכבה אותו כאשר אנחנו לא בבית, הדבר יגביר את הסיכוי להיווצרות תקלות במכשיר ויפגע באורך החיים שלו.

בנוסף, מדובר בהוצאה כלכלית מיותרת, היות ופעילות המכשיר גוזלת חשמל שלא לצורך. כמו כן, ככל שנעשה יותר שימוש במזגן, הפילטרים ושאר חלקי המכשיר יצברו יותר ויותר לכלוך, וכך פעולת סינון האוויר תיפגע בהדרגה. שימוש נכון במזגן יוסיף גם לאיכות האוויר וגם יסייע בשמירה על ניקיון המכשיר.

 

4. ביצוע בדיקה מקיפה כל מספר חודשים

על מנת לוודא כי אכן כל חלק וחלק במזגן מצוחצח ומבצע את תפקידו כראוי, חשוב לבצע בדיקה כוללת של החלקים והאוויר היוצא מהמזגן. ניתן לפנות לצורך כך לטכנאי מזגנים אשר ידגום את האוויר שיוצא מהמזגן, ויבצע פירוק ובדיקה של כלל החלקים.

 

סיכום

ניקיון המזגן שלכם הוא לא נושא שניתן לזלזל בו! חשוב מאוד לבצע ניקוי כולל של המזגן היות ורק כך תוודאו שהאוויר שאתם וקרוביכם נושמים בבית לא פוגע בבריאות שלכם. הזמנת מומחה לניקוי מזגנים היא הדרך הטובה ביותר שתאפשר לכם ליהנות מהמזגן שלכם ללא דאגות.

ניקוי מזגן

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא ניקיון
חומרי ניקיון
ניקוי שטיחים מקיר לקיר

תחזוקה וניקוי של שטיחים מקיר לקיר עשויה להוות אתגר ממשי בעבורנו, ולכן על מנת לתחזק את המראה היוקרתי של

ניקוי שטיחים וספות

ניקוי ספות מחייב הבנה בסוגי הבדים, מאחר וכיום ניתן למצוא בשוק שפע רחב של ספות עור, בד וריפודים שונים