נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

4 סוגי צעצועים שילדים ישמחו לקבל!

4 סוגי צעצועים שילדים ישמחו לקבל!

כשבוחרים מתנה לפעוט או לילד הדבר הראשון שעומד לנגד עינינו זה ילד שקורע עטיפה בהתרגשות ומצפה למשהו משמח. איך יודעים לבחור צעצוע שהילד או הילדה ישמחו לקבל? השפע של הצעצועים המוצעים לקנייה עצום, ופעמים רבות לא ברור מה לבחור כדי לא לאכזב את הילד או הילדה שאנחנו כל כך אוהבים. איזה סוגי צעצועים יהיו הימור בטוח?  

 

1 – משחקי הרכבה

איך מזהים ילד שיש לו הכל? לפי כמויות הלגו שיש לו בחדר. אם מצעצועים אחרים קונים אחד וזהו, בכל הקשור למשחקי הרכבה, כמה שיותר חלקים יותר טוב, ולכן ילדים שכבר לא ברור מה אפשר לקנות להם זוכים פעמים רבות בתוספות לארגז הלגו שלהם. אבל משחקי הרכבה הם ממש לא לגו, שמתאים מגיל ארבע או חמש. יש גם משחקים לקטנים יותר כמו מגנטים והרכבה מעץ, וגם ערכות בנייה והרכבה המתאימות לגדולים יותר ודורשות תכנון ועבודה מוטורית מורכבת.

משחקי הרכבה

 

2 – כלי תחבורה

אוטובוסים, מטוסים, מכוניות, אופנועים – אין ילד שלא אוהב אותם. כשהילד או הילדה קטנים הם נהנים להסיע בעצמם את כלי התחבורה, לדמיין, להשמיע קולות. כשהם קצת גדלים, צעצועים עם שלט רחוק הופכים לאטרקציה רצינית שמשמשת אותם גם בחוץ ואפילו יחד עם חברים. המגוון בתחום זה עצום ואפשר לבחור משהו שמתאים לגיל הילד מבחינת עיצוב וגודל. אם אתם רוצים לשמח ילד – או ילדה! – כלי תחבורה יכולים להיות פתרון מעולה בכל גיל.

 

3 – ערכות ומשחקי יצירה

טושים, צבעים, ערכות רקמה, לוחות ציור – כל אלה מאפשרים לילדים להתנסות ולפתח את היצירתיות שלהם בהנאה רבה. מדובר במשחקים שהם גם מהנים עבור הילדים אך בנוסף יש להם חשיבות התפתחותית רבה, מבחינת מוטוריקה עדינה, עיבוד חזותי ועוד מאפיינים קוגניטיביים שחשוב לעודד את הילד לפתח. לעומת צעצועים אחרים, חומרי וערכות היצירה נוטים להתבלות או להיגמר ולכן משחקים חדשים בתחום ישמחו תמיד את הילדה או הילד שיקבלו אותם.

 

4 – בובות

בובות הן עולם עצום עם שפע בלתי נגמר. בגיל הצעיר, בובות הן כלי נפלא למשחקי דמיון והאנשה, והן לא חייבות להיראות אנושיות לשם כך. פעוט ישמח באותה מידה לתת לדובי שלו "לשתות" מכוס, גם אם הוא לא דומה בשום צורה למישהו ששותה מכוס במציאות. כמובן שככל שהילדים והיכולות החברתיות והרגשיות שלהם מתפתחות, גם משחקי הדמיון מתפתחים והבובות מאפשרות לתרגל גם יחסים בינאישיים וחיים בתוך בית, באמצעות בית בובות. מעבר לכך, בובות הן רכות ואפשר לחבק אותן, מה שהופך אותן לחפץ משמח ואהוב עבור כל ילד וילדה.

 

לסיכום

סקרנו ארבעה סוגים של צעצועים ומשחקים שכל ילד וילדה ישמחו לקבל, אבל חשוב לומר שיש עוד הרבה סוגים שיכולים לשמח מאוד את הילד או הילדה הפרטיים שאתם קונים להם מתנה, ותמיד יכולה להיות האפשרות שדווקא מה שקניתם כבר נמצא בחדר המשחקים, לכן חשוב להקפיד על פתק החלפה או על מדיניות החזרה הוגנת.

בובות

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי
איך נשמור ביחד על כדור הארץ
איך נשמור ביחד על כדור הארץ

שמירה על כדור הארץ היא אחת מהאתגרים הגדולים שאנו ניצבים מולם בעידן הנוכחי. עם עליית טמפרטורות החממה, החימום הגלובלי

ניתוח ירך
4 טיפים להתאוששות מניתוח ירך

התאוששות מניתוח ירך יכולה להיות מורכבת, היא דורשת מחוייבות והשקעה בשביל שהניתוח המורכב יצליח. לכאורה לאחר הניתוח הבעיה נפתרה,