נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

7 סיבות מדוע אסור להלוות כסף לחבר בלי הסכם

הסכם הלוואה בין חברים

לקיחת הלוואות היא דבר שעושים לרוב אל מול הבנק או מול חברת אשראי. ההלוואות הללו מאפשרות ללווים לממש מטרות שונות, כמו מימון לימודים, רכישת רכב וכדומה. הלוואה מהבנק כוללת התחייבויות שונות, כמו תשלום ריבית תוך פרק זמן מסוים. לכן, לא מעט לווים פוטנציאליים מחליטים לפנות אל חבריהם, כדי ללוות מהם כסף בצורה נוחה יותר. הנה 7 סיבות מדוע אסור להלוות כסף לחבר בלי הסכם חתום.

 

הגעה לסכסוך

החשש העיקרי מהלוואה בין חברים ללא הסכם הלוואה בין חברים היא הגעה לסכסוך בין הלווה למלווה. הגעה לסכסוך היא אפשרית בסבירות גבוהה יותר כשאין הסכם. כאשר אין הסכם, פרטי ההלוואה השונים אינם מעוגנים. הדבר מוביל לחוסר בתיאום ציפיות. גם הלווה וגם המלווה יכולים לצפות למשהו אחד, אך בפועל לקבל מהחבר שלהם משהו אחר לגמרי, מה שיוביל לסכסוך בין שניהם.

 

כניסה לחוב של אחד מהצדדים

אנשים שונים לוקחים הלוואות שונות לצרכים שונים. כאשר אדם לוקח הלוואה, הדבר עשוי להתבצע כתוצאה מצורך כספי מובהק. מצד שני, המלווה במקרה הזה הוא לא אדם שמחזיק ביכולות כלכליות כמו הבנק. אם אין הסכם הלוואה בין שני החברים שנמצאים משני הצדדים של ההלוואה, המלווה עשוי להיכנס לחוב עקב אי החזרה של הסכום בזמן.

 

הסדרת ריבית

הלוואות מהבנק או מחברת אשראי כוללות ריבית שנחשבת לגבוהה יחסית. הקרן שצריך להחזיר הלווה לבנק או לחברת האשראי עומדת על סך הסכום שנלווה, בתוספת ריבית. בין חברים, ההלוואה לרוב כוללת ריבית אפסית, מתוך אמונה. כדאי לתת ביטוי לאמונה ההדדית הזאת אחד בשני על ידי הסכם כתוב, כדי למנוע אי הבנות.

 

הסדרת מועד החזרת ההלוואה

הלוואה נלקחת לפרק זמן מסוים. בפרק הזמן הזה, הלווה צריך לתכנן דרך בה הוא יגייס את ההון הדרוש להחזרת ההלוואה. המלווה מצידו עשוי להיות זקוק לכסף במועד ספציפי, ולכן כדאי לעגן בהסכם את מעוד החזרת ההלוואה, שיהיה ברור לשני הצדדים.

 

חוסר בקיאות של שני הצדדים

החוק בישראל מתייחס לאירועים כספיים שונים, כמו מתן הלוואה בין שני אנשים פרטיים. מכיוון שהאזרח הממוצע אינו בקיא באופן טוב מספיק בחוק, חתימה על הסכם תסייע לשני הצדדים לקבל יותר בהירות בכל הקשור להלוואה.

 

מניעת נפילה להונאה

"חבר" היא מילה כללית ורחבה. אתם יכולים למצוא את עצמכם מלווים לחבר שאתם מכירים מהילדות, אך גם לאדם חדש שמנסה להתחבר אליכם, כדי לנסות מראש לעקוץ מכם סכום כספי. הסכם הלוואה יאפשר לכם להימנע מנפילה להונאה.

 

העמדת בטוחות

במצב בו לווה מחליט שהוא לא מחזיר את הכסף למלווה, המלווה עשוי להיפגע בצורה משמעותית מבחינה כלכלית. לכן, מוטב לחתום על הסכם הלוואה בין חברים, כדי שניתן יהיה לחייב את הלווה להעמיד בטוחות.

הסכם הלוואה בין חברים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי
איך נשמור ביחד על כדור הארץ
איך נשמור ביחד על כדור הארץ

שמירה על כדור הארץ היא אחת מהאתגרים הגדולים שאנו ניצבים מולם בעידן הנוכחי. עם עליית טמפרטורות החממה, החימום הגלובלי

ניתוח ירך
4 טיפים להתאוששות מניתוח ירך

התאוששות מניתוח ירך יכולה להיות מורכבת, היא דורשת מחוייבות והשקעה בשביל שהניתוח המורכב יצליח. לכאורה לאחר הניתוח הבעיה נפתרה,